На главную страницу сайта
О клубе
Клуб в лицах
Аудио
Поэзия
Фото
Наши друзья
Новости
Архив
Память
Полезное
Фестивали
Наш адрес
Приколы
Гостевая книга
Форум
Коды баннеров и кнопок 


ЗАСІДАННЯ ШІСТДЕСЯТ ВОСЬМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

16 січня 2009 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:00:26

Зареєструвалися в сесійній залі 332 народних депутати. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні народні депутати, дозвольте вам надати інформацію про результати роботи Верховної Ради України на пленарних засіданнях 15 січня 2009 року.

Розглянуто 36 питань порядку денного. З них 19 законопроектів, 12 проектів постанов та пропозицій Президента України до семи законів.

За результатами розгляду прийнято 15 законів та 15 постанов. Один законопроект прийнято за основу, один законопроект повернуто комітету на доопрацювання з наступним внесенням на повторне друге читання. Один законопроект та один проект постанови відхилено.

За результатами розгляду пропозицій Президента України 2 закони прийнято з урахуванням пропозицій Президента України, подолано вето Президента України на 2 закони, один закон відхилено.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 25 Регламенту в п’ятницю відводиться 30 хвилин для оголошення запитів. Я оголошу запити, що надійшли від народних депутатів України.

Олександра ГОРОШКЕВИЧА до Президента України щодо необхідності внесення змін до Указу Президента України від 21 листопада 2008 року №1064/2008 "Про оголошення природної акваторії Чорного моря ботанічним заказником загальнодержавного значення "Філофорне поле Зернова".

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

10:02:27

За-193

Запит підтримано.

Прошу уваги, тепер ставиться пропозиція про направлення запиту до Президента України. Прошу голосувати.

10:02:53

За-305

Рішення прийнято.

Віктора ОЛІЙНИКА до Голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Генерального прокурора України щодо дотримання законодавства про місцеве самоврядування посадовими особами Іваничівської районної ради Волинської області.

Юрія КАРМАЗІНА до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, Голови Національного банку, Генерального прокурора України, Голови Ради Національного Банку України, Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики щодо перевірки фактів порушення конституційних прав громадян - вкладників банків на власність як споживачів банківських послуг з боку окремих керівників "Промінвестбанку", банку "Київ", "Укрпромбанку", Родовідбанку" та інших, службовій недбалості окремих керівників Національного банку України та Ради Національного банку України, органів прокуратури України щодо вжиття заходів із поновлення їх прав та притягнення винних осіб до відповідальності.

Юрія КАРМАЗІНА до Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Прем'єр-міністра України, Міністра економіки, Міністра фінансів щодо вишукування додаткових джерел фінансування Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008-2012 роки, що дасть можливість не допустити знищення новітніх космічних технологій, зберегти десятки тисяч робочих місць, запобігти виїзду за кордон десятків тисяч найбільш кваліфікованих інженерно-технічних працівників, що приведе до збереження провідної ролі України у космічній галузі.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Прем'єр-міністра України щодо зловживання службовим становищем начальником Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" Олексієм Кривопішиним та проведення комплексної перевірки фінансово-господарської діяльності цього підприємства.

Володимира ЛЕМЗИ до Прем'єр-міністра України щодо уточнення показників Іллічівського міського бюджету Одеської області.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України щодо захисту трудового колективу та директора Смолінської шахти з видобутку урану державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Кіровоградської області, на яких чиниться тиск через їх принципову позицію стосовно учасників групового розкрадання силового кабеля з 360 метрової глибини, що призвело до обвалу шахтової клітки та завдало значних матеріальних збитків підприємству.

Едуарда ПРУТНІКА до Першого віце-прем'єр-міністра України, Міністра охорони здоров'я України, Міністра фінансів України, Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту, начальника управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації, Голови Коропської районної державної адміністрації Чернігівської області, Голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, Головного державного інспектора України з контролю якості лікарських засобів стосовно необхідності вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення медикаментами фельдшерсько-акушерських пунктів та аптек Коропського району Чернігівської області з метою попередження епідемії грипу серед школярів та створення належних умов для забезпечення лікарськими засобами сільського населення пенсійного віку.

Едуарда ПРУТНІКА до Першого віце-прем'єр-міністра України, Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністра фінансів України, Міністра культури та туризму України, начальника управління культури і туризму Чернігівської обласної державної адміністрації, виконуючого обов'язки голови Сосницької районної державної адміністрація Чернігівської області стосовно вжиття заходів для капітального ремонту районного стадіону у селищі міського типу Сосниця Чернігівської області та планування заходів щодо відзначення 115-ої річниці від дня народження Олександра Довженка.

Оксани БІЛОЗІР до Прем'єр-міністра України стосовно з'ясування причин невиконання Кабінетом Міністрів України вимог Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо виплати пенсій громадянам України, які перебувають за кордоном.

Олександра ДОНІЯ до Прем'єр-міністра України щодо відсутності відповіді на депутатське звернення, адресоване Міністру освіти і науки України Івану Вакарчуку.

Олександра КЕМЕНЯША до Прем'єр-міністра України про необхідність вдосконалення механізму врегулювання питань, що виникли в результаті проявів наслідків паводку в Закарпатській області 23-27 липня 2008 року.

Юрія ОДАРЧЕНКА до Першого віце-прем'єр-міністра України щодо фінансування будівництва обласного онкологічного диспансеру у місті Херсоні.

групи народних депутатів (КОМАРА, ПАВЛЕНКА, всього 8 депутатів) до Генерального прокурора України стосовно ігнорування вимог Закону України "Про вищу освіту" та зловживання владними повноваженнями Міністром освіти і науки України Іваном Вакарчуком.

групи народних депутатів (ТАБАЧНИКА, ГОЛУБА, всього 10 депутатів) до Прем'єр-міністра України стосовно ігнорування вимог Закону України "Про вищу освіту" та зловживання владними повноваженнями Міністром освіти і науки України Іваном Вакарчуком.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до Міністра оборони України щодо захисту житлових прав громадян мешканців будинку по вулиці Горького, 42 в місті Борисполі Київської області та вжиття заходів до належного виконання Державним підприємством "Укрвійськбуд" Міністерства оборони України своїх обов’язків.

Василя ГРИЦАКА до Секретаря Ради національної безпеки та оборони України про факти, що свідчать про можливе введення в оману групою чиновників Секретаріату Президента та Ради національної безпеки і оборони України Президента України та членів Ради національної безпеки та оборони України при прийнятті рішення від 7 листопада 2008 року та Указу Президента України №1054-38т/2008 від 18 листопада 2008 року.

Ігоря ЄРЕСЬКА до Міністра юстиції України стосовно неналежного розгляду депутатського звернення щодо не виконання посадовими особами судових рішень.

Ірини БЕЛОУСОВОЇ до Міністра праці та соціальної політики України щодо підтримки діяльності навчально-реабілітаційного центру Чернівецького обласного товариства сліпих.

Миколи КУЛЬЧИНСЬКОГО до Міністра внутрішніх справ щодо поновлення кримінальної справи органами управління боротьби з організованою злочинністю, районною прокуратурою за фактом заволодінням майном дитячого оздоровчого табору "Волошка", що знаходиться у селі Головач, Полтавського району Полтавської області.

Миколи ШЕРШУНА до Міністра фінансів України, Міністра з питань житлово-комунального господарства України щодо погашення боргу з будівництва підвідного газопроводу високого тиску до села Мирне Костопільського району Рівненської області.

Миколи ШЕРШУНА до Голови Національного банку України щодо вжиття термінових заходів для вирішення ситуації з підвищення банками процентних ставок за кредитами.

Оксани БІЛОЗІР до Секретаря Ради національної безпеки і оборони України щодо розгляду питання про потенційну загрозу здоров'ю та життю громадян, а також можливість різкого погіршення криміногенної ситуації в Україні у зв'язку з намірами Міністерства внутрішніх справ України надати громадянам України право придбання зброї травматичної дії.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра охорони здоров'я щодо недопущення встановлення плати за надання послуг в медичних закладах міста Києва.

Степана ДАВИМУКИ до виконуючого обов'язки Голови Служби безпеки України з приводу протиправних дій осіб Управління Служби безпеки України у Львівській області Мирослава Сеньківа та Ростислава Вороновського.

Василя ГРИЦАКА до Генерального прокурора України про порушення посадовцями Ради національної безпеки та оборони України положень Закону України "Про статус народного депутата України".

Василя КРАВЧУКА до Генерального прокурора України щодо діяльності філії Акціонерного банку "Національний кредит" в місті Полонне Хмельницької області стосовно виплат коштів пенсіонерам та вкладникам.

Віктора СІНЧЕНКА до Генерального прокурора України щодо неправомірних дій голови Київської регіональної спілки споживчих товариств Володимира Пака до пайовиків Кагарлицького районного споживчого товариства Київської області.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Генерального прокурора України щодо заборони розповсюдження порнографічної інформації на території України через всесвітню мережу інтернет.

Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА до Генерального прокурора України щодо неналежного виконання Генеральним прокурором України вимог п.2,8 ст.15 Закону України "Про статус народного депутата України" в частині надання відповіді на депутатський запит від 19 грудня 2008 року "Про подання Генерального прокурора України до Верховної Ради України про надання згоди на арешт народного депутата України Богдана Губського та мотивів відкликання цього подання".

Миколи КУЛЬЧИНСЬКОГО до Генерального прокурора України щодо дій колишнього керівництва відкритого акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів", спрямованих на банкрутство цього заводу, який має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Юрія КОСТЕНКА до Генерального прокурора України стосовно незадоволення відповіддю на депутатське звернення щодо порушення чинного законодавства України при переоформленні на Національну акціонерну компанію "Надра України" спеціальних дозволів на користування надрами.

Юрія ЛИТВИНА до Генерального прокурора України щодо опротестування Постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1029 "Про закупівлю робіт з виготовлення номерних знаків для транспортних засобів".

Юрія ЛИТВИНА до Генерального прокурора щодо відсутності дієвого нагляду з боку органів прокуратури.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Київського міського голови щодо термінового вирішення проблеми теплопостачання в місті Києві.

Шановні народні депутати, всі 35 запитів, які надійшли до секретаріату і були належно оформлені, виголошені.

Я одночасно звертаюся до Апарату і секретаріату з тим, щоб вони здійснювали суворий контроль за відповідями на депутатські запити. І просив би особливо звернути на те, що часто відповіді на депутатські запити приходять за підписами не тих осіб, кому вони були скеровані. Такі відповіді повертати назад і вимагати, щоб відповідь була лише від тих осіб, кому вони направлені Верховною Радою України. Я не кажу вже про зміст відповідей.

Шановні народні депутати, розклад засідання на 16 січня 2009 року, який узгоджений погоджувальною радою, вам роздано. Я прошу записатися, п’ять хвилин, для обміну думками щодо організації нашої роботи сьогодні. Будь ласка, записуйтеся.

Прізвища народних депутатів прошу вивести на табло. Народний депутат Стешенко.

10:15:18

СТЕШЕНКО О.М.

Прошу передати слово Івану Григоровичу Кириленку, голові фракції.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Кириленко, будь ласка, мікрофон.

10:15:23

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, шановний Володимире Михайловичу! Ми підтримуємо порядок денний, який сьогодні сформований. Ми підтримуємо порядок денний, який сьогодні сформований і розданий депутатам.

У нас буде єдине прохання, два прохання, вірніше. Перше. Голова комісії, який буде звітувати по Тернополю, буде просити відтермінувати у зв’язку із обставинами, які з’явилися нові, і вони вимагають додаткового вивчення, відтермінувати звіт на наступний пленарний тиждень. Просили б підтримати, поставити до голосування саме цю пропозицію.

І друге. Ми вчора домовилися з нашими колегами з Партії регіонів у парі розглянути два законопроекти. Один розглянути і отримав повністю підтримку завдяки нашій фракції. А другий розглянути тільки у першому читанні, незважаючи на те що рішення комітету було таким: і в першому, і в другому читанні. У залі вчора прозвучало одне принципове зауваження саме по аграріям: відтермінувати термін повної виплати до Пенсійного фонду. Дозвольте закінчити?

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

10:16:29

КИРИЛЕНКО І.Г.

Ми провели відповідні консультації з урядом, з профільними міністерством і отримали повну підтримку, що цю поправку можна в залі проголосувати як позитивну, тобто зняти цю норму закону. Залишити для аграріїв попередній режим платежів до Пенсійного фонду. І можна було б цей закон проголосувати в цілому, Володимире Михайловичу.

Фракція наполягає у зв’язку з тим, що у нас була домовленість з нашими колегами, підтримати пропозицію розглянути у другому читанні цей закон, який отримав тільки одну поправку в залі. Будь ласка, давайте його поставимо, проголосуємо.

Дякую. Рішення комітету є.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармізін, фракція „Наша Україна – Народна Самооборона”.

10:17:15

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати, наступний тиждень у нас планується пленарним. І я хотів би щодо двох речей обов’язково наголосити, бо у випадку, якщо складуться такі обставини, що Президент України дозріє до того, щоб внести подання про звільнення Голову Національного банку Стельмаха, нам буде треба терміново зібратися у сесійному режимі, провести це засідання з тим, щоби не допустити подальший обвал гривні. Це перше.

Я прошу дати також протокольне доручення відповідним комітетам, які мають весь час контролювати і моніторити це питання. І прошу вас, Володимире Михайловичу, у розмові з Президентом України зачепити цю тему, тому що вона стосується сьогодні всього дорослого населення України. Це перше.

І друге. Заяви в Лондоні мене трошки здивували, ми готові безкоштовно прокачувати газ, також дати відповідне доручення комітетам, щоб вони проінформували потім Верховну Раду. Дякую вас.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Ларін, фракція Партії регіонів.

10:18:24

ЛАРІН С.М.

Прошу передати слово Єфремову.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Єфремов.

10:18:29

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, мы очередной раз являемся свидетелями того, когда коалиция, заявляя о том, что нужно очень серьезно работать в законодательном поле Украины, практически в сессионный зал не выносит ни одного закона, который сегодня имеет антикризисный характер.

Я обращаю ваше внимание, Владимир Михайлович, вы в том числе, когда вступили в должность спикера, сказали, что есть антикризисная программа, которую мы до сих пор в этом зале так и не видели. И никто не знает, что это за тайная антикризисная программа, которая в конце концов может быть принята в сессионном зале.

Сегодня очередной раз у нас рассматриваются законы, будем говорить так, нормальные законы, но не первой важности эти законопроекты. Мы предлагали следующую неделю, учитывая напряжение ситуации в экономике нашего государства, социальной сфере работать в пленарном режиме. Вы отказались. Мы очень…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити думку.

ЄФРЕМОВ О.С. Мы думаем, что это сделано сознательно, потому что сегодня делаются все препятствия для того, чтобы затянуть газовый кризис. И те новые условия, которые выдвинула Украина в альтернативу России о проведении саммита в Киеве или в Польше, вызывают просто недоумение среди руководителей предприятий, которые остановлены, которые не имеют газа. А заявление от правительства о том, что мы полностью обеспечены газовой составляющей, просто вызывает непонимание, потому что уже начинают отключать в дневное время целые области от подачи тепла, и тепло дают только в ночное время.

Еще несколько дней такого управления с вашей стороны, и страна действительно будет в крахе. Поэтому мы бы просили, чтобы вы вернулись к рассмотрению работы на следующей неделе в пленарном режиме. Спасибо.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, фракція „Блоку Литвина”.

10:20:26

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую. Шановний Володимир Михайлович, шановні колеги! Все більше і більше переконуюсь, що це чергове скиглення, яке відбувається на початку кожного дня пленарного роботи Верховної Ради, нічого не дає для законотворчої, законодавчої роботи. Мені здається, що треба спокійно працювати за встановленим порядком денним, тим більше, що там є законопроекти, суб'єктами законодавчої ініціативи подання яких є представники практично, да не практично, а всіх фракцій, які є у парламенті.

І ще, Володимир Михайлович. Нам здається, нашій фракції здається, що непорозуміння, оце знову ж таки скиглення є продуктом того, що все-таки в нас Регламент Верховної Ради є тимчасовий. У нас сьогодні є всі підстави для того, щоб це став залізобетонний закон. Ми подолали вето Президента щодо Регламенту Верховної Ради. Нам здається, що підписання цього закону унеможливить от всі ці непорозуміння, і ми кожен день будемо дуже конструктивно…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити виступ.

10:21:41

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

В принципі, я завершив. Я просто думаю, що це є…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Даниленко, фракція комуністів.

10:21:50

ДАНИЛЕНКО В.А.

Прошу передати слово Петру Миколайовичу Симоненку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Симоненко.

10:21:54

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги. Симоненко, фракция коммунистов.

Мы предлагаем рассмотреть вопрос и заслушать уже итоговый отчет комиссии, которая изучала проблемы, связанные с вакцинированием наших детей. И у нас вызывает, у фракции коммунистов, мягко говоря, удивление, почему блокируется этот вопрос и почему не заслушивается итоговый доклад этой комиссии. Может быть, кому-то снова выгодно и кто-то к этому причастен и не хотите слушать, к чему причастны.

Фракция коммунистов как раз и требует, чтобы данная ситуация по проблемам, которые связаны с смертью наших детей, с махинациями людей, которые давали клятву Гиппократа, а в данном случае, примазавшись к этой беде народа, зарабатывают миллионы на смертях наших детей. И удивление вызывает, что блокируется просто этот итоговый отчет.

Я хотел бы попросить вас, Владимир Михайлович, взять под личный контроль включение отчета этой комиссии. Они готовы доложить. Так же, как и многие другие вопросы. Поэтому фракция коммунистов просит...

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити виступ. Все у вас, Петро Миколайович? Дякую.

Шановні колеги, ми обмінялися думками. Тепер щодо пропозицій. Пропозиція Івана Григоровича Кириленка відносно звіту комісії слідчої, яка займалась проблемами в Тернополі. Шановні колеги, це питання було погоджено на Погоджувальній раді. Якщо є така пропозиція, я, коли підійдем до розгляду цього питання, поставлю на голосування: про перенесення розгляду цього питання. Підтримає Верховна Рада? Підтримає. Буде добре. Не підтримає - будемо розглядати. Але я просто просив би звернути увагу там на проект постанови, а не читати все інше. І ми будемо голосувати тільки постанову, яку запропонувала тимчасова слідча комісія. Всі інші постанови розглядатись з цього приводу не будуть. Ми працюємо в регламентному полі. Я хотів в цім плані вас заспокоїти просто.

Що стосується законопроекту, який учора було прийнято у першому читанні, але щодо того, щоб його прийняти остаточно як закон, було виказано заперечення, ви знаєте, відповідно до Регламенту, якщо є заперечення хоча б в одного депутата, треба його розглядати. Верховна Рада може дати доручення скоротити процес підготовки до другого читання.

Тому, оскільки ми домовилися, шановні колеги, що ми не будемо порушувати Регламент, я прошу тоді Івана Григоровича Кириленка: якщо будуть підписи п’яти фракцій і будуть зреалізовані та домовленості, які вчора в нас були досягнуті про взаємну підтримку. Ми розглянемо цей законопроект, бо, очевидно, колеги, якщо домовилися про внесення двох законів і прийняття їх, вони мають ці свої зобов’язання виконати. Але при цьому, я просив би, щоб і очевидно, оперативно подивитися на ті зауваження, які звучали і прийняти відповідні рекомендації. А порушувати… шановні колеги, я прошу вас. А порушувати Регламент ми не будемо. Ми домовились на Погоджувальній раді, працюємо виключно в полі Регламенту. Про порушення всі, будь ласка, забудьте на певний час, а далі вже як бог дасть.

Відносно пропозицій, які звучали з боку Юрія Анатолійовича Кармазіна, я прошу підготувати відповідні письмові звернення і доручення. Щодо пропозиції Олександра Сергійовича Єфремова, відносно антикризової програми, ми ж, в принципі, домовились, що буде розглядатися в тому числі питання про відповідальність уряду відповідно до регламентної процедури. Я думаю, що на наступному пленарному тижні треба поставити програму дій уряду і розглянути її, щоб тоді були зняти всі питання, що Верховна Рада прийняла визначене рішення.

Що стосується пропозицій роботи в пленарному режимі, будь ласка, я прошу ас, внесіть відповідний проект постанови, Верховна Рада… розгляньте її зараз, на комітеті, під час перерви і Верховна Рада, очевидно, повернеться до цього питання. Але давайте припинимо один одного звинувачувати. Я просто пропоную, Верховна Рада, хочу нагадати, працює в пленарному режимі, тобто працює, не закриваючи сесію, до 3, наголошую, до 3 лютого включно.

Третього лютого ми розпочнемо засідання, закриємо роботу попередньої сесії і оголосимо початок роботи нової сесії. Так що в комітетах працюємо, якщо виникне проблема, треба, щоб була висока кондиція готовності законопроектів. Я просив би не блокувати роботу комітетів і підготувати інформацію, і ми її оприлюднимо., які комітети працювали і хто на роботі комітетів брав участь. Якщо вони не працювали, чому не було явки і це зніме всі питання у сесійній залі і для суспільства.

Щодо пропозиції Олега Зарубінського, я хочу, шановні колеги, вам повідомити, прошу уваги, що 26 січня буде підписано і обнародовано закон України „Про порядок організації роботи Верховної Ради України”. Я звернувся до Президента України з пропозицією: або невідкладно його підписати, або 26 січня він буде оприлюднений за підписом Голови Верховної Ради України. За будь-яких обставин рішення буде прийнято.

(О п л е с к и)

Пропозиція Петра Миколайовича Симоненко відносно доповіді комісії по Краматорську. Так я розумію? Не комісії, звучало, щоб була доповідь. Я прошу Регламентний комітет опрацювати цю пропозицію, я письмово підпишу звернення з тим, щоб ми на наступний пленарний тиждень визначитися щодо розгляду цього питання.

Таким чином, шановні колеги, оголошується до розгляду питання перше – звіт Тимчасової слідчої комісії по Тернополю. Але, прошу уваги, була пропозиція, в тому числі, письмова, і зараз прозвучала пропозиція, відкласти розгляд цього питання у зв'язку з необхідністю довершити роботу… чи завершити роботу комісії.

Будь ласка, Михайло Чечетов.

10:28:06

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги! Ну, с утра телефон красный, звонят с Тернополя, просят рассмотреть сегодня результаты комиссии. Там жизни нет! Люди плачут, стонут! А здесь специально затягивают, кто-то, как говорится, в клоаку хочет полностью затянуть город Тернополь. Рассматривать немедленно и принимать решение то, которое выработала комиссия. Подход был абсолютно объективный, правильный, справедливый, и я думаю, зал вызначиться. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги і Михайло Васильович! Шановні колеги, якщо Верховна Рада України не підтримає зняття з розкладу засідання на сьогодні, ми вимушені будемо розглядати. Але я хотів би сказати, що ми вже потрапили там у непросту колізію, ми прийняли рішення про дочасні вибори обласної ради. І там, ви знаєте, дві територіальні комісії тепер з’явилося, там іде ціла війна, і взагалі паралізоване все управління.

Тому я просив би оцю комісію, очевидно, якщо буде підтримано рішення про перенесення роботи, перенесення розгляду цього питання, щоб вони вивчили це питання і дали нам відповідні рекомендації, бо по суті справи блокуються рішення Верховної Ради України. А тепер прошу уваги.

Я ставлю на голосування про відкладення розгляду питання – звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів, порушення Конституції України, Земельного кодексу України, інших законів України Тернопільською міською радою, невиконання нею рішень судів при відведенні, передачі, наданні у користування земельних ділянок, а також службових зловживань при розпорядженні об’єктами комунальної власності та бездіяльності органів прокуратури щодо порушень законодавства України в діяльності міської ради. Прошу голосувати

10:30:17

За – 237

Рішення прийнято.

Я прошу Комітет з питань регламенту, депутатської етики, організації роботи Верховної Ради визначити на наступну пленарну п’ятницю, коли ми будемо засідати, який звіт буде розглядатися, і з приводу цієї комісії в першу чергу.

Шановні колеги, я не виконав ще один обов’язок, не зробив оголошення. Прошу прослухати оголошення. Відповідно до статті 60 Регламенту Верховної Ради України, а також згідно з протоколом засідання депутатської фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" від 16 січня 2009 року інформую про обрання нового керівництва фракції, а саме: головою депутатської фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" обрано народного депутата України Мартиненка Миколу Володимировича; заступниками голови фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" обрано народних депутатів України Князевича Руслана Петровича, Стецьківа Тараса Степановича, Тарасюка Бориса Івановича, Третьякова Олександра Юрійовича. (О п л е с к и).

Оголошується до розгляду звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів порушення Конституції України, Земельного кодексу України. інших законів України. Вибачте, це вже ми відклали це питання.

Оголошується до розгляду звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з’ясування обставин щодо порушення Конституції України та законодавства України Севастопольською державною міською адміністрацією та Севастопольською міською радою, іншими органами виконавчої влади з питань земельних відносин, а також щодо службових зловживань та розкрадання державних коштів при виконанні робіт за програмою соціально-економічного розвитку міста Севастополя. Доповідачем виступатиме голова Тимчасової слідчої комісії Іван Васильович Вернидубов.

Комісія пропонує – прошу уваги, шановні колеги, зараз ми узгодимо регламент – пропонує такий регламент розгляду питання: для доповіді голови Тимчасової слідчої комісії – до 20 хвилин; для відповідей на запитання і на запитання – до 10 хвилин; для виступів народних депутатів України – до 20 хвилин і прийняття рішення, ну тут, я думаю, нам треба в межах 3-5 хвилин. Давайте до п’яти хвилин, можуть виникнути якісь питання. Немає застережень? Треба голосувати?

Давайте проголосуємо, хто за такий регламент розгляду питання? Він дещо виходить за рамки, для доповіді голови Тимчасової слідчої комісії – до 20 хвилин, запитання і відповіді до доповідача – 10 хвилин, виступи народних депутатів – 20 хвилин, обговорення і прийняття рішення – 5 хвилин. Прошу голосувати.

10:33:32

За-340

Рішення прийнято. Іван Васильович, будь ласка.

10:33:41

ВЕРНИДУБОВ І.В.

Дякую. Шановний Володимир Михайлович! Шановні колеги! Вашій увазі пропонуються висновки і пропозиції Тимчасової слідчої комісії з питань з’ясування обставин щодо порушення Конституції України та законодавства Севастопольськими місцевими органами влади та самоврядування.

Комісія працювала у суворій відповідності до визначених парламентом повноважень і регламентних вимог. Письмовий звіт подано 8 жовтня, тобто у визначений термін. Поставлене Верховною Радою завдання щодо з’ясування обставин зазначених порушень виконано в тому обсязі, що дозволив час. Завдяки відкритості і своїй прозорій діяльності комісія має велику підтримку мешканців міста Севастополя.

Зазначу, комісія розуміє, що ці висновки і пропозиції, на жаль, не можуть бути вирішальними для слідства і суду. Як не боляче, але треба відверто зазначити із цієї високої трибуни, загальновідома державна безконтрольність та байдужість у місті Севастополі також фактично спричинили абсолютну зневагу до державної влади.

Комісія вважає, що севастопольське постпредство Президента України під керівництвом Куніцина Сергія Володимировича фактично ігнорує чинні устої міста і законні вимоги громади, нав’язує свої вже випробуванні в Криму корупційні схеми облаштування життєдіяльності міста.

У своєму короткому слові сьогодні мені хотілось би привернути вашу увагу до, дійсно, серйозних проблем, які в державі, без емоцій, є, і спробувати відповісти на питання: чи може взагалі бути таке в суспільстві, чи величезні групи людей, об’єднаних державою, і чи можна серйозно говорити в такому випадку про державність, якщо крадіжки бюджетних коштів в таких розмірах, як в Севастополі, та розпродаж землі сотнями гектарів національного багатства без зарахування жодної копійки в бюджет мають місце і в інших регіонах України, тоді навіщо ці ігрища, навіщо обдурювати людей про те, що не хватає бюджетних коштів на пенсії, зарплати, медицину, тепло тощо. Мільярди ж гривень розкрадаються! Про це знає Кабмін, про це знає Президент, але Президент мовчить.

Якщо і після отримання сьогоднішньої постанови Верховної Ради вони не зроблять висновків, я на підставі конкретного факту про Севастополь мушу визнати - при такій владі весь час будемо жебракувати, даючи можливість визначеним цією ж владою особам, купатись безкарно в мільйонах грошей, а мільйонам людей, нашим співвітчизникам, нема нащо сподіватись в такій, з дозволу сказати, державі при таких державниках.

Якщо не можемо організувати справедливий розподіл національних багатств, то, на мій погляд, є два виходи: один песимістичний – брати і добровільно здаватися в полон будь-якій сусідній державі неважливо, тому що там дбають про добробут людей, є порядок, державники розуміють одне одного і реально боротьб з корупцією, яку вперто не хочуть бачити у своїх „любих” підлеглих наші високі керівники держави. А другий вихід – брати вила і боротися з цією мафією.

І ближче до звіту. Ви пам’ятаєте, що комісія була створена не тому, що там є якісь порушення, а тому що про ці всі порушення, злочини знали всі, знав Президент, до якого зверталась Севастопольська міська рада уже після всіх законних способів впливу, які випробували севастопольці – це мітинги, це пікети, це голодування, це кінець-кінців після опитування громадської думки громади Севастопольська міська рада більше ніж двома третинами голосів виказала недовіру Куніцину Сергію Володимировичу, що є підставою негайної відставки згідно з Конституцією статтею 118. Але звернення міськради до Президента як гаранта Конституції про вирішення конфлікту осталось по суті без відповіді. Балога відповів, що лише обласна чи районна рада можуть висловити недовіру голові місцевої адміністрації. А значить міська рада повноваженнями щодо висловлення недовіри голові місцевої адміністрації не наділена. А про те, що ж робити з корупційною командою Куніцина голова кримської парторганізації „ЄЦ” Балога як головна дієва особа Партії „ЄЦ” нічого не порекомендував, як не проінформував і про те, чому лист конституційного органу Севастопольської міськради він не доповів Президенту і той особисто на нього не відповів.

Висновок один: Адміністрацію Президента і його самого влаштовує беззаконня у місті та корупційність команди Куніцина. Ось і не вір після цього Куніцину, коли він погрожує з екранів телевізора по Севастополю, що розповість про хабарі, які йому доводиться возити у місто Київ. Я не знаю, дійсно, без іронії кажу, хто головний на Банковій чи Віктор Іванович, чи Віктор Андрійович, але, звертаюсь до вас, просто прошу: позбудьтесь цього тягаря, він же дискредитує ваш авторитет, він же приведе, дійсно, до того Віктор Іванович, я думаю, що все-таки головна там дієва особа, що отой точний афоризм, той прогноз народу про те, що рифма до абревіатури вашої партії приведе того, що цей прогноз буде бистріше почнеться, ніж ви думаєте.

Конкретно. Указом Президента України 1.06.2006 головою Державної адміністрації Севастополя був призначений Куніцин, житель міста Симферополя, у минулому Прем'єр-міністр Криму. С собою привів так звану команду: трьох заступників, у тому числі першого, інших керівних працівників, до секретарок, до водіїв, до тілоохоронців. Рейдерським способом був встановлений контроль за „КримНІОпроектом”.

Під дах приміщення „КримНІОпроекту”, що став фактично приватною структурою, переводяться Управління земельних ресурсів, Управління земельного кадастру, Укрінвестекспертиза, Державний архітектурно-будівельний контроль, що мають насправді центральне підпорядкування. І головною ланкою у цій багатоступінчатій схемі стала передача по розпорядженню Куніцина приватній структурі „КримНІОпроект”, уже захопленого його групою, повноважень територіальної проектної організації.

У руках Куніцина та Греса зосередилися всі можливі види діяльності будівельної сфери: землевідведення, проектування, авторський та технічний нагляд, проходження всіх етапів експертизи, погодження проектної документації з управлінням адміністрації. Незаконно заволодівши генпланом міста Севастополя, який являється власністю громади Севастополя, структури, пов’язані з „КримНІОпроектом” збільшують, встановлюють величезні монопольні ціни. Таким чином спостерігається пряме створення корупційних схем і створюються умови заохочення корупційних відносин, чим завдаються фінансові збитки державі, а також моральні збитки престижу державних органів в очах громадян Севастополя.

Конкретно наступне питання у сфері земельних відносин, як проходить розбазарювання земель. З метою налагодження системного бізнесу, торгівлею земельними ділянками була відпрацьована проста схема. У будинку приватизованого „КримНІОпроекту” грунтовно вишукується ласий шмат землі, грунтовно перевіряється через Управління земельних ресурсів, земельний кадастр, його історія.

Проектні організації готують проект його освоєння, забудови, потім своя фірма звертається у міськдержадміністрацію з проханням надати їй цю ділянку про забудову і укласти з нею угоду суперфіцій замість того, скажімо, щоб звернутись в аукціонну комісію чи в органи місцевого самоврядування. Адміністрація відмовляє цій фірмі на підставі незаконних якихось формальних причин, які б легко можна було оспорити у суді. І фірма тут же звертається у свої сімферопольські суди, які дуже швидко виносять рішення, зобов’язують адміністрацію укласти угоду з фірмою про ділянки, при чому на умовах, запропонованих позивачем, і навіть з сміхотворно ціною за оренду землі.

Всі первинні звернення підприємств про надання земельних ділянок розглядаються в один-два дні. Згадайте, як тут говорили наші депутати Бевзенко і Олег Ляшко про те, що півроку, роками треба стояти у черзі на те, щоб 10 соток своїх законних одержати. Тут в порушення законів ці звернення не направляються у відділ, що безпосередньо займається цими зверненнями, всі відповіді готує безпосередньо помічник Куніцина, що не входить в коло його повноважень. Ось така схема.

І що цікаво. Уже ва розпалі роботи комісії літом демонстративно приймається рішення міськадміністрацією через суд, звичайно, ще отдати ласий шмат самої привабливої території Ласпі 21 гектар узбережжя Чорного моря в руки маловідомій якійсь створеній фірмі аж в Євпаторії. Звичайно, суд бистро виніс, яке треба рішення, а зицпредседатель, перший заступник Куніцина, Казарін уклав договор, який йому запропонували і таким чином останні 20 гектарів… Всього більше 300 гектарів от таким чином без копійки у бюджет розбазарено. Я розумію, і ви розумієте, як і куди пішли гроші. І рахувати скільки це грошей, я не знаю, але звичайно це мільярди.

Після вступу в законну силу максимально короткі строки адміністрація виконує рішення суддів, що свідчить про сприяння, звичайно.

Друге питання – напрямок розбазарювання бюджетних коштів: це – зловживання службовим станом та розкрадання бюджетних коштів при будівництві об'єктів соціально-економічного розвитку міста. Перевіркою на наш запит займалась Рахункова палата України. Я хочу виразити з цієї високої трибуни подяку Рахунковій палаті України, яка єдина майже, можна сказати, з центральних організацій, які розташовані в місті Києві, ми можемо пишатися нашою Рахунковою палатою, тому що вона мужньо дала, не зважаючи на звернення до неї, нормальні висновки – такі, які потрібно було об'єктивно, виходячи із тої ситуації, яка склалася в місті.

Так ось, в категоричному висновку Рахункової палати вказано, що всього встановлені чисельні порушення законодавства на суму 46,3 млн. гривень. Можна зробити висновок, що прямі крадіжки без всякого слідства склали тут більше 17 млн. гривень, оскільки ці 17 млн. перераховані на фірми товариша Куніцина Малишева, який є в нього, звичайно, працює начальником управління капітального будівництва. Два рази складався протокол міліцією про корупцію на цього чиновника, але суди і тут допомагають, як і в корупційних схемах по розкраданню землі, не винесли рішення про визнання його корупціонером. Прокуратура чомусь промовчала при таких висновках суду.

Я, щоб довго не розказувати про ці крадіжки, про об'єкти, скажу одне: наживаються навіть на біді. Коли в кінці 2006 року сталася біда, виникла надзвичайна ситуація на каналізаційних очисних спорудах „Озерне”, то виїхала урядова комісія, яка визнала, що негайно треба побудувати каналізаційні колектори – чотири об'єкти з Резервного фонду держави Януковичем було виділено 9 мільйонів.

Доповідаю вам, що в грудні 2008 року ще Малишев, начальник „Укса”, звітував, що всі кошти освоєні, доповів сюди в Кабмін, що всі кошти освоєні, але ні один об’єкт зданий не був, і до сих пір не зданий, і не планували будувати, а гроші вкрали. І правоохоронні органи, і в першу чергу прокуратура, не бачать, а де ж збитки державі. Але ще це не все.

Комісія однозначно робить висновок: внаслідок допущених порушень при використанні коштів Резервного фонду Державного бюджету та невиконання в 2007 році запланованих об’єктів зберігається загроза припинення питного водопостачання 230 мешканцям міста Севастополя – це 70 відсотків міста. Управлінням капітального будівництва, незважаючи на отримання в сумі 8,9 мільйонів гривень в повному обсязі, жодного з чотирьох об’єктів в експлуатацію не здано. Ще раз кажу, і не збираються здавати. Демонстративно крадуться гроші, і нічого не будується.

Третій напрямок, так сказать, дерибану коштів, які повинні належати громаді Севастополя, - це у сфері діяльності та розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Севастополя за рахунок участі забудовників.

Ви знаєте, що останні роки впродовж в місті спостерігається будівельний бум. В цілому по місту тільки в 2007 році введено в експлуатацію понад 121 з половиною тисячі квадратних метрів загальної площі житла. Введено в дію основних фондів вартістю 297 мільйонів.

Ви знаєте, є порядок, є закон: 10 відсотків віддай там, де ти будуєш, забудовник, на інфраструктуру міста. Дивіться, розрахувавши 10 відсотків від цієї суми, загально місто повинно було отримати 29 мільйонів гривень хоча б. За фактом – тільки 6 мільйонів.

Недонадходження коштів до місцевого бюджету так само обумовлено тим, що об’єкти здаються в експлуатацію без складання договорів про пайову участь або без виконання зобов’язань за договором в частині оплати.

Як видно з письмових свідчень Куніцина і керівника управління економіки Ахтимова прямо пишуть, що на розвиток соціальної інфраструктури, наприклад, до умови з фірмою „Консоль”, яка здає в місті не менше 25 відсотків будівель, договори не укладалися.

Які потрібні ще докази? Я, наприклад, не знаю. Комісія констатує, що і в цій сфері є багато зловживань з ознаками корупційних та вважає, що в цьому випадку треба також продовжити роботи, продовжити роботи комісії. Треба відзначити, що на протязі роботи комісії голова Севастопольської міської державної адміністрації Куніцин на зустріч в комісію не з’явився, не з’явився він також і на неодноразові запрошення його для проведення комісією окремих слідчих дій, не сприяв комісії в роботі. Його підлеглий - начальник управління капітального будівництва Малишев – одна з центральних фігур розкрадання бюджетних коштів, вів себе не щиро, необхідні для перевірки документи так і не надав. Як не надав їх і рахунковій палаті та правоохоронним органам взагалі.

По результатам роботи, по результатам роботи комісія на двох сторінках склала пропозицію, проект, який пропонується вам. Перше, взяти до відома попередній звіт і направити його Президентові України, урядові і компетентним органам для розгляду і вжиття відповідних заходів реагування, друге, продовжити роботу комісії, третє, врахувати нагальну проблему міста, ухвалити на четвертій сесії парламентське рішення, щодо законодавчого визначення спеціального статусу Севастополя.

Я прошу вас, шановні колеги, підтримати такий проект постанови, але в кінці доповіді хочу сказати, ніяких би розкрадань земель не було б, якби не підтримка судами корупційних схем. Я хотів би сказати, що в даному випадку, судді. Окремі судді господарських судів в першу чергу Криму, стали просто окремою ланкою цієї злочинної схеми. В їх діях, як кажуть компетентні спеціалісти, юристи в тому числі, є склад злочину, неправосудное вынесение решений, 375-та Карного кодексу.

І чомусь це не хочуть бачити правоохоронні органи. Тому що абсурдне рішення, бредове рішення як по останньому це Мангупу літом по 20-ти цим гектарах виніс суд. Розказують якісь, пишуть абзаци якісь, статті якісь, лекції пишуть в рішеннях, що попало. Та рішення ці готують не суди, а ці шахраї з цієї злочинної групи і розказують нам про якісь суперфіції, а згідно із законом просто: якщо ти не хочеш укладати договір, один з принципів засад цивільного судочинства (стаття третя), це свобода договору. Якщо адміністрація міста не хоче укладати договір про надання земельних ділянок для будівництва, ніхто її не вправі заставити, це ж відомо. Конституція… 19-та про це каже, що кожен має робити так, ніхто не може заставити поступати проти закону.

І ось тут я пишаюся і горжуся тим, хто зробив у Львові всі дії по цим хабарникам-суддям, але давно пора розбиратися… У мене є, у мене є правові аналізи цих судей. Якщо правоохоронці зацікавляться до поступлення офіційних матеріалів від Верховної Ради, будь ласка, приходьте, я вам дам ці аналізи, якщо ви не бачите там ознаків злочину.

Дякую вам за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, доповідь закінчено, прошу записатися на запитання до нашого колеги.

Так запис відбувається. Прошу прізвища на табло вивести.

Народний депутат Гордієнко, фракція комуністів.

10:53:20

ГОРДІЄНКО С.В.

Гордієнко, фракція Компартії України.

Прошу передати слово Матвєєву Валентину Григоровичу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Валентин Григорович Матвєєв.

10:53:28

МАТВЄЄВ В.Г.

Дякую. Шановний Іване Васильовичу! Узагальнюючі у своїй доповіді, ви сказали про чисельні факти корупційних діянь Куніцина і його команди. І сумнівів у цьому ні у кого не було і до вашої доповіді, доповіді ТСК. Але все ж таки, якщо це можливо сьогодні зробити, наведіть, будь ласка, конкретні факти зловживань, тому що те, про що ви говорили, навіть що стосується трьохсот гектарів землі, хто конкретно, у який спосіб, коли і кому продав її? Розширте, будь ласка, наш кругозір у цьому напрямку. Та й про це повинні знати не тільки жителі міста Севастополя, а й громадяни України.

Дякую.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Конкретизирую. На протяжении 2007–2008 годов по той схеме, о которой я уже сказал, минимальный участок – 0,20, то есть 20 соток, максимальный участок – 180 гектаров. Остальные участки по 20, по 5 и так дальше. Это в районе, например, мыса Сарыча, самая южная точка не только Украины, раньше – всего Советского Союза. Четыре гектара у самого моря – вот такие преступные схемы с использованием судов отдали фирме и думаете, какая годовая плата, если, например, за 0,5, я знаю, за стоянку автомашин 19 тысяч в месяц платят, а здесь за четыре гектара – 8 тысяч гривен в год. Вот по такой плате отдали. Но беда даже не в этом. Я уверен, что заберем мы все эти земли. Ну, продажный там один судья, другой, в Крыму, да. Ну, добьемся мы, что заберем через Верховный Суд, но земли не имеют… Вы знаете, фирма купила какую-то там, у пьяного паспорт берут откуда-то из Симферополя, тут взяли – фирма исчезает. Перепродали, еще перепродали. Уже есть собственники в Великобритании этих земель. Я не знаю, как мы будем выглядеть на мировом уровне. Более того.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Я говорю, что сюда же входять и земли Черноморского флота. Вы понимаете? Ведь здесь может быть тоже конфликт, как в Грузии возник, потому что вот у меня есть ответы командующего флота: «Мы не отдадим ни при каких условиях те земли, которые уже продал Куницын, потому что они наши». А что значит «не отдадим»? Это ж вооруженные люди. Вы понимаете?. Конечно же вызывает возмущение со стороны России такие факты.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Лелюк, фракція Партії регіонів.

10:56:14

ЛЕЛЮК О.В.

Уважаемый Иван Васильевич, факты, приведенные вами, действительно поражают. Скажите, пожалуйста, ведь нарушения касаются не только исполнительной власти? Я так понимаю, и судебной власти тоже. При чем мы с вами, наверно, ежемесячно десятки судей утверждаем в этих стенах на пожизненное исполнение обязанностей, а увольняем, фактически, единицы. Вы можете привести конкретные примеры и назвать конкретные фамилии судей, которые совершали подобные незаконные действия.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Конечно, могу. Их тысячи, я не знаю, дали бы мне время, для этого надо полдня, хотя бы день. Но называю. Милиция, спасибо ей, возбуждает, например, 7 уголовных дел по земле в Севастополе. И смотрите, по одному и тому решению четырежды постановление о возбуждении дела судьями, разными судьями Ленинского суда центрального Севастополя отменяются. То есть, идет парализация, парализуются действия следствия. Четыре раза отменяется аппеляционной инстанцией. Но если четыре разных судьи, то наверное интересует личность, а кто ж председатель суда? Почему же принимается? Явно здесь что-то не то? Да? Председатель суда уже где-то 20 лет пенсионерка. Спрос? Какой спрос? Меня удивляет почему советы судей, дисциплинарные, квалификационные комиссии смотрят на это и все нормально, и все устраивает?! Но нельзя же так издеваться над следствием! Почему немедленно нам нада все-таки в парламенте принять решение, что признать о том, что ошибочно было признано решение о том, чтобы постановление о возбуждении уголовного дела там, где уже следственные действия прошли, невозможно с юридической точки зрения его отменить. Дело могут только закрыть. Отменить нельзя. Потому что было следствие, были следственные действия, постановление о причине в качестве обвиняемого и так дальше.

Но и конечно же …

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Васильєв фракція Партії регіонів.

10:58:08

ВАСИЛЬЄВ О.А.

Шановний Іване Васильовичу, скажіть, будь ласка, яка участь юридичної служби Севастопольської міської державної адміністрації незаконно відчуження земель в місті Севастополі? Дякую.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Ну я вам сказал, но понимаете, вот их позиция. Мол, что вы нам даете упреки, что мы раздаем земли? Нас заставляет, нас обязывает суд.

Но нет, никто ни в праве обязать. Они сами, его группа, вот это в ... проекте приватизированная, инициирует это все, разрабатывает. Я уже вам рассказал о схеме.

Ну хорошо. Приходит решение суда. Но ведь Конституция пишет: никто не в праве обязать сделать то, что ты не можешь делать. И статья 3 Гражданского кодекса «Свобода договора». Если я представитель собственника земли, как сторож тот, вы понимаете? Получается так: поставили сторожа охранять объект, приходят бандиты, а он им помогает. И здесь также.

Администрация помогает бандитам забрать землю вместо того, чтобы что делать? Отказать в заключении договора, оспорить незаконное решение суда, добиваться в апелляционном, кассационном порядке, бить тревогу о том, что если есть прогалына в законодательстве, давайте изменим, что-то делать, то есть ты страж государства, я так понимаю. Об этом статья 19 Конституции указывает, что государственные мужи должны охранять и национальные богатства и так дальше. Однако этого не происходит.

Вот их роль. Они инициаторы этих преступных схем, а не защитники интересов государства и громады Севастополя.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Жарти передає право на запитання Михайлу Чечтову.

11:00:01

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Иван Васильевич, мы все знаем, что в бытность Советского Союза город боевой славы Севастополь – это был образцовый город, город с образцовым порядком, сосуд чистоты, сосуд … коррупции. Сегодня городом Севастополем руководит Президент Украины Ющенко через своего главу администрации. Изменилось кардинально все: город погряз в коррупции, в грязи, в вакханалии там просто жить невозможно. Стыдно. Единственное, что борется председатель городского совета Саратов, но не под силу ему, так сказать, навести порядок, и мы должны помочь.

Но у меня уже информация такая, что там и суды полностью ходят под администрацией. Неужели так переплелась коррупция даже судейского корпуса? Уже Администрация Президента или администрация местная командует и судами в разбазаривании земель и так далее. Спасибо.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Спасибо за вопрос.

К сожалению, проблема эта вообще-то государственная, но, действительно мне кажется, что такого в иных областях все-таки нет. Вы понимаете, я не зря во вступительном слове сказал, что привнесенное с Крыма. Ведь за Куницыным и там было не одно и не два уголовных дел. И там были сотни миллионов пропавших гривен. Но ушел человек, не пойман – не вор. И поэтому и здесь он также. Есть пословица такая, говорят его подчиненные, что Куницына никто не сваливал. Не сваливал, то и не сваливал, но, я думаю, гордый город Севастополь не жаждет крови, он жаждет просто убрать такую команду с города, чтобы те национальные богатства, в первую очередь земли,остались громаде Севастополя, а не этой гастролерной, залетной команде.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Бурлаков, фракція Партії регіонів.

11:01:54

БУРЛАКОВ П.М.

Колесниченко, слово передать.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Вадим Колесніченко, мікрофон.

11:02:00

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемый Иван Васильевич! Стало понятно, что отсутствие Закона «О городе-герое Севастополе» привело к серьезнейшему конфликту между интересами государства и интересами местной территориальной громады.

Получается парадоксальная ситуация, при наличии городского совета он по сути ничего не может. А какие взаимоотношения городского совета и городской государственной администрации? Отчитывается администрация о проделанной работе и по выполнению программ и социальных заказов или не отчитывается? И вообще, каким образом они могут существовать в одном городе, не имея взаимоотношения? Спасибо.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Спасибо за вопрос. В докладе не было возможности осветить вопрос, это очень важный вопрос. Действительно, вы понимаете Севастопольский городской совет, представители всех жителей Севастополя и Куницын лично противопоставил себя этому, все вопросы, он говорит, вот я зачитаю несколько, как он говорит: Севастопольська міська державна адміністрація просить, там маса запитів, дайте те, те, те. Відповідає: «Прошу повідомити у зв’язку з реалізацією саме яких функцій, та для здійснення яких завдань, направлених на реалізацію прав та свобод та законних інтересів вам необхідна інформація».

Никаких отчетов перед представителями громады он не делает, сказал: «Я вам не подчиняюсь». И действительно, получается, из ответа Балоги, что Севастополь живет в правовом вакууме. Нет Закона «О Севастополе», иные правовые акты, законы на него не действуют и это подтвердил Севастопольский городской хозяйственный суд. И с этой точки зрения, если взять формально, то получается так.

Но, ничто не мешает, естественно Куницыну отчитываться о том, куда идут народные деньги, куда идет местный бюджет, куда идет Государственный бюджет, куда…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Бабенко, фракція "Блок Юлії Тимошенко".

11:03:57

БАБЕНКО В.Б.

Прошу передать слово, Володимиру Бондаренко.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Бондаренко, мікрофон.

11:04:06

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановний Іване Васильовичу, окрім того, що я вам задам одне лише питання. Я хотів би звернути увагу на те, що ви помітили, що у Львові дружно діяли і прокуратура, і СБУ, і виявили один із найяскравіших фактів хабарництва. Я думаю, що там був інший трошки мотив, бо йшла боротьби між впливом на Президента між паном Балогою і паном Олійником, і тому треба було усунути конкурента. Тому така дружність була.

Я думаю, що сьогодні вашій фракції особисто треба звернутися до пана Медведька, щоб він вжив подібних заходів у Севастополі.

А мене, крім всього іншого, цікавить, яким чином розкрадаються бюджетні кошти, бо ви так сказали, але не деталізували. Як члена бюджетного комітету мене це дуже хвилює.

ВЕРНИДУБОВ І.В. Розкрадалися дуже просто, схема одна. Замовники об’єктів по програмі соціально-економічного розвитку Севастополя Управління капитального строительства Севастополя, которое возглавляет бывший министр Куницин, а по Крыму Малвышев некто, который является организатором непосредственных вот этих хищений. Значит, получает из бюджета деньги на строительство этих объектов, в частности вот там, где канализационный коллектор в Озерном, куда комиссия выезжала, вся комиссия со всех фракций представителей. Там сидят три пьяных мужика, лыка не вяжут. Я пригласил милицию, составили протоколы. И как только мы появились, они начали молотом бить по чану, там создать и так дальше. И как только комиссия уехала, сейчас ни одного человека на стройке нет. Это сейчас спустя два года после того, как за деньги отчитались и, звичайно, прокручиваются где-то у кого-то. Но парадокс еще и издеваются в какой мере. Сам Малышев эти деньги отправил в свои структуры, а теперь предъявил иск своим структурам: верните, мол, деньги, потому что вы не построили, что вызывает смех и грех, вы понимаете. И до сих пор, конечно, суд не рассмотрел эти вещи.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Іване Васильовичу, час вичерпаний. Сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, у нас 20 хвилин для обговорення. Тому я просив би таким чином здійснити запис: спочатку від фракцій, а після того народні депутати із своїми пропозиціями. Прошу записуватися на виступ.

Прошу на табло прізвища народних депутатів висвітлити.

Вадим Колесніченко. Підготуватися Шмельовій.

Хто записався. Від фракції записана Шмельова. Будь ласка.

11:07:01

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые коллеги! Мы сегодня заслушали отчет временной комиссии следственной по ситуации, которая сложилась в Севастополе. И мы понимаем прекрасно, что в данном случае вопрос не в личностях, которые сегодня осуществляют руководство Севастополем, а вопрос в принципе о том, какая существует у нас сегодня власть в Украине.

Вполне понятно и очевидно, что пришел момент, когда мы должны прийти к выводу: необходима полнейшая децентрализация власти и ее регионализация. Исключительно территориальные громады и граждане, проживающие на своих территориях, должны иметь полное право в соответствие с Европейской хартией о местном самоуправлении, которая нами ратифицирована еще более 10 лет назад, управлять своей территорией, своими ресурсами, возможными рисками и перспективами развития своей территории. И это, кстати, составная часть второго этапа политической реформы, которая до настоящего момента не реализована.

Что касается Севастополя, то это беспрецедентное явление на территории государства, где за 17 лет местные жители не имеют ни малейшего права на контроль за работой исполнительной власти. Государственная администрация подчиняется исключительно Президенту Украины. И в данном случае претензии предъявить к руководству администрации ни юридически, ни фактически невозможно. Потому что он – наемная рабочая сила и несет персональную ответственность исключительно перед Президентом Украины. Кстати, глава администрации так себя ведет и так и говорит. В этой части какие могут быть претензии.

Однако, отсутствие Закона о Севастополе, который четырежды ветировался различными президентами нашего государства, подчеркивает поверхностное отношение, пренебрежительное, циничное отношение к 300 тысячам жителям города Севастополя, которые до настоящего момента не имеют права на полный отчет государственной исполнительной власти за те налоги, которые, кстати говоря, местные жители платят как в местный бюджет, так и в государственный. Пришел момент наконец-то сделать конкретный вывод: государственная власть в лице администрации дискредитировала себя на территории всей Украины, и эти коррупционные схемы, суды задействуются для разворовывания земли, сегодня действуют на территории всей Украины. Севастополь – это только пример.

И главный, и основной вывод по результатам этой работы комиссии следующий: судебную систему необходимо коренным образом менять, государственную систему управления нужно коренным образом менять, менять функции городских, государственных и областных администраций, давать полноту власти местному самоуправлению. Децентрализация власти и регионализация власти – это ключ к будущему нашей страны, потому что только территории должны определять будущее их развитие, как в историческом, так в экономическом, так и географическом положении.

Поэтому я предлагаю поддержать результаты работы этой комиссии и сделать выводы на государственном уровне для всего государства. Спасибо.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Світлана Шмельова (фракція комуністів) передає право на виступ, і Матвєєв, тоді шість хвилин, будь ласка. Леонід Іванович Грач, прошу.

11:10:25

ГРАЧ Л.І.

Уважаемые коллеги, Владимир Михайлович, я думаю, что мы сегодня обсуждаем не проблему Севастополя, это было бы очень узко. Мы, на мой взгляд, обсуждаем центральную проблему – разврата нашей государственности как таковой, и отсюда можно говорить о том, что если будем следовать по севастопольскому принципу, мы придем к огромнейшей трагедии. Более того, то, о чем здесь Иван Васильевич говорил, приводил массу фактов, можно было бы их еще дополнять, расширять, но они являются, на мой взгляд, не только севастопольскими, они, к огромному сожалению, присущи всей системе власти, и по сути нет такого города, поселка, а если говорить о Крыме, так и нет таких уже сельских советов, где бы такого разврата с имуществом и в особенности с землей не было, какие есть и в Севастополе. Как и другая паралель, которая четко и ясно выведена, что все то, что происходит в Севастополе и замыкается на Банковую. Я еще раз, неоднократно повторял, и подчеркиваю: это есть ни что иное, как признание в том, что в государстве Украина сформирована коррумпированная, на криминальных отношениях замешанная система власти от Президента до сельского головы.

А теперь о Севастополе. По сути дела, Севастополь как самый центральный, я подчеркиваю, нерв наших геостратегических, военно-политических и межэтнических отношений сегодня специально брошен за пределы законодательной базы, для того чтобы там мог свирепствовать тот, кто, по сути, будет делать все то, что нужно, с одно стороны, для Банковой, а, с другой стороны, будет позволять себе все то, что ему выгодно. И кто бы там сегодня ни был: тот же Куницын, вчера был Иванов, позавчера был Жунько, - они, по сути, одним и тем же занимались, или после Куницына будет следующий – он будет тем же заниматься. И это нужно прекрасно понимать, потому что именно иудство Виктора Ющенка в геополитике, его русофобия как раз таки направлена для того, чтобы через Севастополь, как я уже говорил, центральный нерв, святой нерв и для восточно-славянского пространства, и для русских, и для России, и для нас с вами, был в таком осадном противостоянии, положении. А поэтому один из вопросов, который уже поднимался, и сегодня он совершенно четко и ясно звучит, - это то, что, в конце концов, или мы, действительно, завершаем систему формирования власти, прежде всего местной власти, возвращаем ей все те полномочия, которые узурпировал, по сути, центр, для того чтобы сама власть наводила порядок в своем селе, городе, поселке и так далее; или у нас будет та абракадабра, которая сегодня есть.

Вы обратите внимание на два города. Город Киев: вроде б то избирают городского голову киевляне – избирают, но причем тогда ему функции и еще и приставка, что он какой-то глава администрации какой-то. Что это за абракадабра? Где она в законодательстве о местном самоуправлении прописана?

Или наоборот, в Севастополе он глава администрации, но город, громада лишена права избирать своего городского голову. Вот здесь есть как раз таки ключ к той причине, почему многие годы имитируется уже упомянутый закон о статусе города Севастополя. Или я бы поставил вопрос по-другому: а кто вообще кому-то дал право лишить Севастопольскую громаду пользоваться законом о местных органах власти и избирать своего городского голову? До тех пор, Владимир Михайлович, я к вам обращаюсь, знаете, с таким общественным призывом и всех, ко всему залу обращаюсь.

Если мы лишь только на этом уровне обсуждения, оно совершенно правильно, о чем говорил Иван Васильевич, но если мы только на этом уровне завершим, мы, по сути, не только не решим проблему и не приступим даже к ее решению. Но мы породим ее другой ком проблем, тех, которые есть.

Давайте наберемся все, как говориться, смелости, и один раз ответим, что высший законодательный орган страны в состоянии принять закон о статусе Севастополя или принять тогда соответствующее решение, чтобы город Севастополь пользовался тем законом, который сегодня существует, который работает и избрал городского голову.

Это, прежде всего, будет в пользу не только и не столько самого Севастополя, что само по себе важно, но это будет в пользу Украины и украино-российских отношений. По-другому, если мы оставим эту проблему, и она не будет разрешаться, мы сами на себя берем ответственность и, по сути, становимся соучастниками углубления тех кризисных процессов, которые происходили, и будут происходить.

Надеюсь, на понимание и благодарю за внимание.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Бондаренко, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

11:16:31

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

Шановні друзі! Заслухавши доповідь цієї Спеціальної слідчої комісії, я вражений широтою і розмахом тих порушень, які сьогодні є в Севастополі. Але я повністю підтримую попереднього виступаючого про те, що сьогодні, який би адміністративно-територіальний край України ми не взяли, чи місто, чи село, чи область, ми скрізь помітимо помітні порушення, іноді навіть масштабніші.

Тому, не вважайте за жарт, але я пропоную адміністрації Президента, зокрема Балозі провести серію семінарів по методиці корупції. В Севастополі – комплексний, завершити, може, в Севастополі. Почати можна з Києва, як землю розбазарювати і за це не сидіти нікому, тому що відкривалися десятки кримінальних справ, в тому числі по розбазаренню студентами і так далі, і нічого з цього не вийшло.

Потім – в області. Затримали голову районної держадміністрації Діденка в Броварах, хто його призначав і чому до цього часу, вибачте, немає результату з цієї розвідки по 40 з лишнім мільйонам доларів? Треба в області також призначити семінар такий по тому, як ы хто випускає сільських голів, які затримані на хабарництві.

Треба сьогодні розглянути питання судової системи, там семінар треба провести у Львові за участі знову таки і за модераторством Балоги або Секретаріату, когось із відповідальних працівників Секретаріату, щоб не було це пониження таке значне.

Тому керівництво Секретаріату Президента повинно спланувати такі семінари по методиці корупції, вони сьогодні про все знають. Адже випадок зі Зваричем показав, що коли справа доходить до внутрішньої конкуренції між двома, хто хоче зайняти посаду голови секретаріату, то один одного швидко виявляють. Тут і СБУ задіяна, і прокуратура не осторонь стоїть.

Я би хотів звернутися сьогодні з цієї трибуни до найбільшої фракції Верховної Ради, адже сьогодні пан Медведько знаходиться сьогодні на цій державній посаді дякуючи вам, і дякуючи тільки вашій підтримці, він сьогодні там перебуває. Чому він не вживає заходів як прокурор? Я десятки разів звертався по київським проблемам і я інформую вас, що десятки земельних ділянок в Києві виділені Генеральній прокуратурі України через її співробітників.

Далі вони йдуть по шляху так званих ринкових стосунків, перепродують їх і пускають далі в оборот. Це є жахлива корупція, яка кришується сьогодні на вищих щаблях державно влади.

Тому сам факт виявлення в Севастополі такої великої кількості порушень, уже нікого в Україні, на жаль, не дивує, і на жаль, навіть не роздратовує. Всі розуміють, що держава впала нижче того, що може взагалі бути. Тому, шановні друзі, давайте доводити хоч одну справу до кінця за рахунок наших парламентських можливостей. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу визначитися, хто буде виступати від фракції "Наша Україна-Народна Самооборона". Олег Зарубінський, будь ласка.

11:19:56

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Володимир Михайлович, шановні колеги! Олег Зарубінський ,"Блок Литвина".

Ви знаєте, ми часто-густо критикуємо, і правильно робимо, роботу багатьох комісій, тимчасових, слідчих і спеціальних комісій Верховної Ради, але цей випадок, мені здається, є достатньо симптоматичним і показовим, щодо того, що якщо комісія серйозно працює, якщо вона об’єктивно вивчає документи, вивчає матеріали, якщо вона незаангажовано підходить до висновків, то результат є.

У всякому разі, висновки цієї комісії ми вважаємо абсолютно адекватними в ситуації, яка склалася з порушеннями перш за все, в земельних питаннях, в майнових питаннях в місті Севастополі.

Фракція "Блок Литвина" підтримує висновки цієї комісії не тільки тому, що наші представники працювали у складі цієї комісії, але й тому, що вони є вірними.

Але ви знаєте, шановні колеги, напрошується на думку інше питання або інша проблема. Коли такі речі робляться в Севастополі, мені здається, що це не тільки удар по мешканцях Севастополя, бо, фактично, заручниками таких неправомірних, корупційних, нахабних, злочинних дій стають прості люди, стають прості севастопольці. Вони, перш за все, страждають від такої влади.

Але це питання не тільки локального характеру, не тільки навіть регіонального характеру. Всі прекрасно розуміють, що історія Севастополя, розвиток Севастополя тісно пов’язані з політичною історії сучасної України і, зрозуміло, історією колишнього Радянського Союзу. І тому сьогодні, коли трапляються такі факти, а вони не всі ще були сьогодні наведені, це є удар по Севастополю як по українському місту. І це дуже важливе питання, бо коли севастопольці бачать таке ставлення влади, яку вони асоціюють з українською владою, з українською державою, то, очевидно, ті настрої, які є в Севастополі, вони будуть ще більше загострюватися. Кому працює на руку така влада, яка так знущається над своїм населенням? Очевидно, не українській державі, очевидно, не українському народу. Мені здається, що висновки ці мають бути нами схвалені, мені здається, що на цих висновках справа не повинна закінчуватися.

Ми переконані, фракція "Блоку Литвина" переконана, що ті, хто чинить такі ганебні дії, мають бути покарані, якщо хочете, показово покарані, бо вони працюють проти України. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, всі, хто записався, виступили. Ніхто не наполягає на виступі? Не наполягає. Переходимо до прийняття рішення.

Шановні колеги, ми тут в президії дещо доопрацювали проект постанови, узгодили з головою тимчасової спеціальної комісії, тому з вашого дозволу я її зачитаю. Якщо ви погодитеся, ми її відповідним чином винесемо на голосування. Що стосується розгляду проекту Закону „Про статус міста-героя Севастополя”. Є така пропозиція, шановні колеги, щоб ми самі собі не записували те, що ми зобов’язані робити. Ми просто давайте приймемо рішення, що як тільки почнемо роботу сесії, якщо цей документ готовий, на перший пленарний тиждень ми його виносимо. Це буде протокольне наше рішення, бо в постанову записувати не варто, а тим паче записувати проект один і визначати номер. А якщо буде внесений альтернативний проект, ми ж будемо зобов’язані його розглядати. З огляду, якщо ви підтримуєте таку пропозицію, я виголошу вам той проект, який доопрацьований і узгоджений. А ви можете звіряти з тим документом,який у вас є.

Постанова Верховної Ради України (зрозуміло, проект) про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії з питань з'ясування обставин щодо порушення Конституції та законодавства України Севастопольською міською державною адміністрацією та Севастопольською міською радою, іншими органами виконавчої влади з питань земельних відносин, а також щодо службових зловживань та розкрадання державних коштів при виконанні робіт за Програмою соціально-економічного розвитку м. Севастополя.

Верховна Рада України постановляє:

Перше. Попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин щодо порушення Конституції та законодавства України Севастопольською міською державною адміністрацією та Севастопольською міською радою, іншими органами виконавчої влади з питань земельних відносин, а також щодо службових зловживань та розкрадання державних коштів при виконанні робіт за Програмою соціально-економічного розвитку м. Севастополя надіслати до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України для відповідного реагування.

Друге. Президенту України виконати вимогу у частині 10 статті 118 Конституції України відповідно до рішення десятої сесії Севастопольської міської ради за номером 4374 від 27 травня 2008 року про висловлення недовіри голові Севастопольської міської державної адміністрації більш ніж двома третинами голосів від повного складу ради.

Третє. Генеральній прокуратурі та Міністерству внутрішніх справ України дати правову оцінку діям керівництва і посадовим особам Севастопольської міської державної адміністрації щодо фактів розбазарювання державних бюджетних коштів, зловживання службовим становищем при відчуженні земельних ділянок, укладанні угод про пайову участь в розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Четверте. Кабінету Міністрів України протягом місяця внести до Верховної Ради України пропозиції щодо вдосконалення законодавства України в частині гарантування прав місцевого самоврядування при укладанні договорів оренди земель.

П’яте. Тимчасові слідчій комісії Верховної... Тимчасовій слідчій комісії продовжити роботу відповідно до завдань , визначених Постановою Верховної Ради України від 5 червня 2008 року (номер 327-6) про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин щодо порушення Конституції та законодавства України Севастопольською міською державною адміністрацією та Севастопольською міською радою, іншими органами виконавчої влади з питань земельних відносин, а також щодо службових зловживань та розкрадання державних коштів при виконанні робіт за Програмою соціально-економічного розвитку м. Севастополя, а також здійснити перевірку фактів зловживань при укладанні угод про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Шосте. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на тимчасову слідчу комісію.

І сьоме. Ця постанова набуває чинності з моменту її прийняття.

Давайте у такий спосіб, шановні колеги… Я бачу. Давайте ми зараз приймемо за основу, очевидно, а потім ваше уточнення. Немає заперечень?

Я ставлю на голосування про прийняття за основу проекту Постанови (реєстраційний номер 3278) про попередній Звіт Тимчасової слідчої комісії з питань з'ясування обставин щодо порушення Конституції України та законодавства України Севастопольською міською державною адміністрацією та Севастопольською міською радою, іншими органами виконавчої влади з питань земельних відносин, а також щодо службових зловживань та розкрадання державних коштів при виконанні робіт за Програмою соціально-економічного розвитку м. Севастополя.

Прошу голосувати.

11:28:29

За-370

Рішення прийнято за основу.

Володимир Бондаренко, будь ласка. Потім Вадим Колесніченко.

11:28:38

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні друзі, у переліку тих установ, куди направляти треба цю постанову, я хотів би, абсолютно не жартуючи, добавити Центральний комітет чи як він у них називається Партії „Єдиний центр”. Ми не використовуємо виховні можливості партій по відношенню до своїх членів. Нехай сьогодні ЦК цієї партії розгляне поведінку свого члена Куніцина і дасть йому оцінку в кінці кінців, щоб люди знали, як партія принципово ставиться до своїх членів. Я прошу добавити туди в перелік якраз таке посилання. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Вадим Колесніченко, будь ласка.

11:29:18

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Фракция Партии регионов, Вадим Колесниченко.

Уважаемые коллеги, уважаемый Владимир Михайлович! Я хочу, чтобы мы зафиксировали для протокола то, о чем вы сказали, что первое пленарное заседание в феврале мы посвящаем принятию и рассмотрении Закона о городе-герое Севастополе. Правильно было сказано?

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми вже з цього приводу домовилися. Це була пропозиція Леоніда Івановича Грача, що з початком роботи сесії доручення комітету, щоб він вніс пропозицію на розгляд Верховної Ради.

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В. Это для протокольной записи, чтобы оно четко было. Раз мы изъяли из постановления…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це іде протокольний запис, це питання узгоджено. Тому ваша пропозиція вона підтверджує те рішення, яке ми прийняли.

Шановні колеги, інших пропозицій немає? Якщо у вас немає заперечень, я поставлю на голосування для прийняття проекту постанови у цілому як постанови. Реєстраційний номер 327...

Будь ласка, В’ячеслав Кириленко. Мікрофон. Відмініть голосування.

11:30:24

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, депутатська група „За Україну!”.

Тут, звичайно, можна жартувати на різноманітні теми. Але із тим, що Чорноморський флот братньої Росії хоче повністю контролювати всю севастопольську владу і весь Севастополь, не погодитися важко. І ми у цьому пориві боротьби з розбазарюванням землі, яке, до речі, відбувається в кожній області – в Західній, Східній, в Крайньо-Східній – не повинні забувати, що Севастополь – це стратегічно важливе для України місто. Давайте ми ще приймемо Закон про місто-герой Севастополь, оберемо там всенародного мера від Чорноморського флоту Російської Федерації – і туту Севастополь від України. Оце це цього добивається Партія регіонів, а БЮТ підігрує у своїй ненависті там невідомо до кого, не думаючи і бачачи за деревами лісу.

Тому ви, колеги, не кричить, а ви думайте не про те, кого зняти, а ви думайте хоч інколи про Україну. Тому що втратимо Севастополь, відповідальність на БЮТі буде також лежать.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, я прошу. Шановні колеги, я прошу вас, репліка тоді, коли згадується прізвище народного депутата України.

Будь ласка, репліка Ляшко. Я розумію, краще дати, ніж…

11:31:45

ЛЯШКО О.В.

Правильно розумієте, Володимире Михайловичу.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Згідно Регламенту, коли згадують прізвище депутата чи фракцію. Я думаю, що жоден з громадян України не має сумніву, що „Блок Юлії Тимошенко” завжди стоїть на українських позиціях. І у даному випадку ми так само, як і наші колеги з фракції „Наша Україна”, в першу чергу дбаємо про інтереси українського міста Севастополь. А інтерес українського міста полягає у тому, щоб у цьому місті була чесна влада, щоб вона не провокувала розбазарювання землі, розкрадання бюджетних коштів.

І ми звертаємося до Президента України з метою захисту інтересів українського міста Севастополь поставити там представника Президента, який відповідатиме цим критеріям. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, оскільки вже згадувались і БЮТ і Партія регіонів, будь ласка. Тільки не згадуйте знову прізвище, будь ласка.

Вадим Колесніченко.

11:32:45

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые коллеги, дело в том, что сегодня мы в парламенте в очередной раз увидели циничное пренебрежение правами простых граждан Украины, в том числе и гражданами, жителями Севастополя. Им сегодня почему-то пытаются отказать в праве контролировать избираемую ими власть, которую они содержат за собственные деньги. Вот такое отношение оранжевой власти, по сути, привод к нежеланию эту власть поддерживать и дестабилизация ситуации.

Поэтому должен четко сказать, для Партии регионов, в первую очередь, важны права человека, права украинца, а не того, кто ходит в вышиванке и бьет себя в грудь о том, что он патриот. Патриот ток, кто уважает и любит тех людей, которые нас здесь с вами содержит, а не тот, кто ходит на пасеку, распивает грузинское вино и ходит в вышиванке. Только в таком случае мы поймем, почему народ не любит собственную власть.

Поэтому я еще раз хочу сказать, Закон «О городе-герое Севастополе» важен и необходим. Он отражает Европейскую хартию о местном самоуправлении, нами ратифицированную, и Конституцию в которой гарантированы права человека через избираемые ими органы власти.

Спасибо.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обмінялися репліками.

Давайте погодимося лише з одним: всі виступи, які прозвучали, вони просякнуті тим, щоб ми мали нормальну цивілізовану владу, і щоб ми мали можливість говорити про те, що в Україні діє Конституція. Я переконаний, ті пропозиції, які прозвучали, В'ячеслава Кириленко, і та тривога за те, щоб ми прийняли нормальний цивілізований закон, вона буде зреалізована нами всіма в процесі обговорення і прийняття рішень. Давайте будемо говорити про те, що нас об'єднує, а об'єднує одне, щоб люди відчули, що вони є люди.

Тому зараз переходимо до голосування. Ставиться на голосування для прийняття в цілому як постанови проект Постанови Верховної Ради України за реєстраційним номером 3278 про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії з питань з'ясування обставин щодо порушення Конституції та законодавства України Севастопольською міською державною адміністрацією та Севастопольською міською радою, іншими органами виконавчої влади з питань земельних відносин, а також щодо службових зловживань та розкрадання державних коштів при виконанні робіт за програмою соціально-економічного розвитку міста Севастополя. Прошу голосувати.

11:35:19

За-374

(О п л е с к и)

Постанову прийнято. По фракціях, будь ласка: Партія регіонів – 172, „Блок Юлії Тимошенко” – 154, "Наша Україна – Народна Самооборона” – 2, фракція комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19.

Шановні колеги, є прохання і пропозиція: наступні питання щоб ми розглянули за скороченою процедурою, для того щоб вичерпати розгляд питань за розкладом на сьогодні. Не буде у вас застережень, щоб поставити на голосування цю пропозицію? Ставиться на голосування пропозиція про розгляд питань, визначених розкладом на сьогодні, за скороченою процедурою. Прошу підтримати.

11:36:16

За-335

Рішення прийнято.

Оголошується до розгляду проект Постанови про запровадження мораторію на виселення видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження.

Ми вчора прийняли рішення, шановні колеги, розглянути це питання, але нам треба включити його в порядок денний. Тому вноситься на голосування пропозиція: про включення до порядку денного проекту Постанови (реєстраційний номер 3617) про запровадження мораторію на виселення видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження. Прошу голосувати.

11:37:05

За-347

Рішення прийнято.

Доповідач – голова Комітету з питань культури та духовності Володимир Олександрович Яворівський. Будь ласка, Володимир Олександрович.

11:37:18

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановні українські парламентарії, шановні наші виборці! Відкрутіть свою пам’ять трішки назад, я вам нагадаю, що десь два місяці тому ми з вами прийняли дуже важливий закон, спрямований на підтримку книговидавництва в Україні. Не дивлячись на те, що ми цей закон прийняли і що він надає певні преференції книговидавництву в Україні, може скластися така ситуація вже найближчим часом про те, що закон буде, але фактично в нас не буде видавництв, не буде книгарень і не буде приміщень для книгорозповсюдження.

В чому річ? Ви знаєте, що в багатьох міста, а особливо в цьому відзначилася наша з вами рідна столиця, йде сьогодні просто зачищення якихось останніх точок, де ще українець – мешканець, громадянин України може придбати собі книжку. Те, що сталося лишень в центрі Києва, таке враження, що просто пройшла татаро-монгольська орда, яка винищила буквально всі оті якісь точки духовності, які були на Хрещатику. Знищено повністю видавництво „Поезія” – багато хто пам’ятає – прямо на Майдані Незалежності, книгарня „Ноти”, „Мистецтво”, „Планета”, „Медична книга”, „Технічна книга”. Це звучить як мартиролог, тому що все це вже сьогодні винищено.

І останнє, що змусило комітет з питань культури і духовності вийти із цим документом, це те, що відбувається довкола державного, я підкреслюю ще один раз, державного видавництва „Дніпро”, яке має колосальну історію, яке видавало українську класику, яке видавало українську роман-газету. Сьогодні колектив цей, фактично, забарикадований у приміщенні тому, що представники міської влади сьогодні уже, фактично, прийшли захоплювати…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. … через те ми і просимо, ми пропонуємо дуже коротку постанову про те, щоб зараз тимчасово зупинити цей процес, який є і підготувати Кабінету Міністрів, рекомендуємо підготувати з цього приводу уточнення до закону.

Я дуже прошу вас, підтримати це, ми зробимо прекрасну справу. Вчора ми підтримали наші засоби масової інформації. Сьогодні підтримаємо щ і книговидання, і книгорозповсюдження.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Володимир Олександрович, сідайте.

Шановні колеги, є потреба обмінятися думками з цього приводу? Будь ласка, запишіться, два – за і два – проти. Поки відбувається запис, я хочу сказати, що ми тут дещо підпрацювали проект постанови і передбачили включення туди редакції друкованих засобів масової інформації, щоб компенсувати ту проблему, прогалину, про яку ми вчора з вами говорили. Роман Зварич, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона". В’ячеслав Кириленко, будь ласка.

11:40:32

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, депутатська група „За Україну”.

Я вдячний колезі Яворівському за те, що він ініціював розгляд цього питання. Це дуже важлива тема, яку ми ніяк не можемо вирішити. От якщо подивитися центр Києва, взяти Хрещатик, Печерський район, Подільський район, то можна з’ясувати, що десятки книгарень, які там були, тепер не існують.

Я сам, коли був віце-прем’єром з гуманітарних і соціальних питань вицарапував буквально у щойно було обраного мера Черновецького приміщення, з якого хотіли вигнати дитячий журнал „Соняшник”. Не сподобалось те, що дитячий журнал „Соняшник”, ясно, що не може сплачувати таку орендну ставку, яку можуть сплачувати крупні бізнесмени, які прийшли з новою командою мера. І такі події не тільки в Києві, а по всіх обласних центрах. А враховуючи те, що книгарні, як правило, розташовані в центрах міст, то вони потерпають найбільше.

Тому переконаний, парламент повинен ухвалити постанову, але ми не повинні обмежуватися лише деклараціями. Тому що нам було би добре записати, що, наприклад, якщо є державні заклади, державні установи, приміщення яких перебувають у державній власності, чому вони не можуть по пільговій орендній ставці книгарням здавати свої приміщення? Адже були відповідні рішення і до того на цю тему. Був Указ Президента із такою пропозицією, були відповідні рішення попередніх урядів. Я думаю, якщо парламент це зафіксує сьогодні в своїй постанові, буде дуже добре.

Ну, і крім того, ми повинні мати хоч якийсь норматив мінімальної забезпеченості книготоргівельними послугами. Ми – цивілізована країна і ми повинні не по кількості клубів нічних і гральних автоматів лідирувати у всій Європі, а по кількості книгарень. Якщо парламент цю норму запише і буде цим опікуватися, то значить, ми продемонструємо державницький підхід.

Загалом переконаний, що фінансування цієї галузі, фінансування уряду і міністерств, які опікуються книгою, повинно бути в десять разів більше, ніж у цьому бюджеті. І це також треба врахувати при внесенні змін до бюджету на цей рік. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово має Юрій Гнаткевич, фракція "Блок Юлії Тимошенко". Увімкніть мікрофон.

11:43:01

ГНАТКЕВИЧ Ю.В.

Шановні колеги! Юрій Гнаткевич, "Блок Юлії Тимошенко".

Вчорашнє обговорення аналогічного питання у Верховній Раді, емоційні і тривали виступи показали, що ці питання має значення більше, ніж може здатися на перший погляд.

Я хотів привернути увагу вашу до того, що у нас сьогодні знову було палке і довге обговорення на нашій фракції. І ми будемо підтримувати цей проект постанови. Але хочемо лише зауважити, що в нашій фракції дотримуються думки, що потрібні норми, потрібно розповсюдити знову ж таки, на всі засоби масової інформації, на редакції всіх газет і видань.

Хочу нагадати, що до мене вже тривалий час тому звернулася редколегія нашого такого видання як „Дошкільне виховання”. Безумовно, що дітей ще до школи потрібно виховувати. Але їх пробували неодноразово витіснити з цих приміщень. Звертаю вашу увагу на те, що навколо цього діють корупційні схеми. Їм пропонують гроші, підкуповують, розколюють їхні колективи. Хочу ще також нагадати про ту річ, що нам, очевидно, доведеться повернутися до питання не тільки про ті площі, які займають засоби масової інформації, видавництва, книговидання, а й також громадські організації. Кілька місяців тому рейдери захопили приміщення у Києві центрального органу Товариства політв’язнів і репресованих. І тільки моє втручання як голови підкомітету з прав репресованих завадило їм. Так що ми будемо підтримувати цей проект постанови одноголосно.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Гордієнко передає право на виступ Адаму Мартинюку.

11:45:05

МАРТИНЮК А.І.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, я думаю, ми сьогодні з вами після вчорашньої палкої розмови, принципової розмови, коли вели мову про державні засоби масової інформації, дійшли згоди, я думаю, по тих виступах, які вже пролунали, по доповіді профільного комітету. Відчувається, що ми готові сьогодні дійсно зреалізувати ту ідею, щоб захистити не тільки друкарні, щоб захистити не тільки книговидавництва, але щоб і захистити редакції всіх друкованих засобів масової інформації. Тому що абсолютна більшість з них перебуває у тих видавничих комплексах, які, до речі, були збудовані за роки радянської влади, жоден новий не з’явився. Переважно це були партійні видавництва. І ті редакції газет чи журналів, які знаходяться у цих приміщеннях, постійно за допомогою рейдерських атак зазнають зазіхань на свої права. Найбільш яскравий приклад у цьому відношенні – це видавництво „Київська правда”, в якому знаходиться три газети, і рейдери всіма правдами й неправдами намагаються виселити ці редакції знаних, відомих газет в тому числі газети „Київського віснику”, який має, якщо я не помиляюся, десь біля 400 тисяч примірників тираж, одна з наймасовіших газет в наші державі. Газета, яка захищає інтереси, в першу чергу людей старшого віку, ветеранів, пенсіонерів намагаються виселити на вулицю.

Тому я закликаю всіх дійсно, і добре, що є така підтримка і пропоную, і знаю, що вже відредагований проект постанови, щоб туди ще встановлені і редакції всіх друкованих засобів масової інформації.

І ще одне. Це добре, що ми говоримо про київські безпорядки, але при тому ще треба і казати, що, на превеликий жаль, політичні сили, які про це говорять несуть за це відповідальність, бо вони обирали і рекомендували такого мера.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, фракція "Блоку Литвина".

11:47:19

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Володимир Михайлович! Шановні колеги! Олег Зарубінський, "Блок Литвина".

Зрозуміло, що ця постанова, очевидно, знайде і підтримку у переважної більшості залу, бо насправді правильно автор законодавчої ініціативи, до речі, він є автором багатьох ініціатив щодо захисту і книгарень, і взагалі української культури – Володимир Яворівський, каже про це і наводить дані, що, як це не парадоксально, але якраз ці рейдерські атаки на книгарні, на видавництва закінчується тим, що ці приміщення переходять не до інших культурологічних закладів, а там стають працювати, починають працювати казино, нічні клуби і так далі. І це не дивно, тому що ті, хто чинить на українських книгарнях рейдерські атаки, очевидно, в своєму житті прочитали „Буквар” в кращому разі, а настільною книгою для них став Кримінальний кодекс. Їм книги не потрібні ні українські, ні будь-яких інших книг.

Але мені здається, шановний автор законодавчої ініціативи, що треба дотримуватися Регламенту і в законодавчій роботі. Зокрема, ви прекрасно знаєте, що в частині сьомій статті 90 Регламенту, сказано, що треба зазначати порядок набрання чинності.

Тому я пропоную, для того, щоб не було будь-яких юридичних колізій, щоб коли ми голосували за цю постанову, будь ласка, пане Володимире, запропонуйте, як ви вважаєте, щоб ми додали рядок, як набирає чинність, коли набирає чинність ця постанова.

І ще один момент, мені здається, він важливий. Тут правильно піднімають питання колеги з різних фракцій щодо необхідності встановлення мораторію і на приміщення, в яких працюють засоби масової інформації. Тут є два варіанти: або це передбачити в цій постанові, як зал вирішить, або це врахувати в тому законопроекті, який буде пропонувати Кабмін і те, що є в другій частині резолюючі, а точніше, постановляючої частини.

Фракція „Блоку Литвина” підтримує цей законопроект. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, обговорення завершено. Дозвольте зачитати вам проект постанови, оскільки тут враховані пропозиції від фракції комуністів щодо друкованих засобів масової інформації і також пропозиція Олега Зарубінського, щоб ми чітко зафіксували, коли ж постанова набирає чинності. З урахуванням цього я зараз її зачитаю, шановні колеги.

Проект… Що? Мікрофон Ар’єва, будь ласка. Мікрофон Ар’єва. Ну є якісь пропозиції, ну щоб ми прийняли рішення. Будь ласка.

11:50:03

АР’ЄВ В.І.

Володимире Михайловичу, шановні колеги, я хочу запропонувати так само розглянути або долучити до цієї постанови ситуацію із закладами культури, оскільки за моєю інформацією на сьогоднішній день Київська міська адміністрація взялася вже за Будинки культури і за приміщення, які належать товариствам культурним.

Буквально в трьохстах метрах від Верховної Ради України будинок культури „Арсеналець” уже на нього поклали око, уже виселяють звідти творчі колективи, уже дали їм, фактично, зрозуміти, що вони залишаться без приміщення. Там і народні фольклорні колективи, там ансамбль „Фронтовичка”. Товариші комуністи, захистіть їх, будь ласка, це фронтові пісні співають кілька літніх жінок.

Тому нам сьогодні, Верховній Раді, треба терміново втрутитися. Найкращі шматки вони уже намагаються забрати собі. Тому, якщо ми зараз або не включимо до постанови, або не дамо доручення комітету терміново напрацювати проект постанови щодо закладів культури, то ми втратимо єдиний в центрі міста Києва Будинок культури, куди ще водять дітей для того, щоб вони займалися у гуртках. І так само буде по іншим районам, не виключено, що і по іншим містам. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. В’ячеслав Кириленко, потім Микола Катеринчук.

11:51:30

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, депутатська група „За Україну!”.

У мене дві конкретні пропозиції до тексту постанови.

Перша. Кабінету Міністрів України затвердити нормативи мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами в кожній адміністративно-територіальній одиниці.

І друга пропозиція. Кабінету Міністрів України розробити порядок розміщення книжкових магазинів у будівлях державної власності та розглянути можливість встановлення пільгових ставок орендної плати за наймання у цих будівлях площ, які використовуються для продажу книговидавничої продукції.

Це вже було до того у нормативній базі. Прошу врахувати.

ГОЛОВУЮЧИЙ. В’ячеслав Анатолійович, дайте мені, будь ласка.

Шановні колеги, зараз ми тоді сформулюємо загальний підхід, бо бачте ми не встигаємо за міською адміністрацією.

Будь ласка, Микола Катеринчук, мікрофон.

11:52:23

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Європейська партія України підтримує цей законопроект і вважає, що в цих умовах дуже корисна була пропозиція, яку висловили комуністи відносно ще підтримки засобів масової інформації. І я впевнений, що те, що сказав мій колега Ар’єв відносно культури може бути виписано в окремій постанові, тому що ми не можемо тільки сьогодні говорити про те, що робиться в Києві, ми маємо говорити про те, що робиться по всій Україні.

І я думаю, що також пропозиція народного депутата Кириленка так само слушна і просив би так само їх включити в цю постанову. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Перед тим, як надати слово Володимиру Олександровичу Яворівському, я хочу попросити керівників депутатських фракцій, міністра, я бачив тут була, соціальної політики та праці під час перерви зібратися у кабінеті Голови Верховної Ради.

В’ячеслав Анатолійович, ви мені дайте, будь ласка, ваші пропозиції письмово. І Володимир Олександрович, будь ласка.

11:53:34

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановні колеги, все, що було сказано у цій залі, я дуже вдячний, все дуже розумно і все точно. Всі пропозиції є абсолютно прийнятними. Я пропоную для того, щоб ми не зробили якихось похибок, я просто вам обіцяю, що Комітет з питань культури і духовності, ми наступного тижня працюємо, відпрацює те, що запропонував Ар’єв з приводу приміщень культури. І якщо раптом не буде включено пропозиції Кириленка, то ми готові їх також уключити у іншій постанові. І все решта буде враховано в законі, який потрібно прийняти дуже оперативно.

Через те я просив би сьогодні цю постанову прийняти. Суть її в тому, щоб негайно захистити зараз у першу чергу книговидання і книгорозповсюдження. Все решта ми врахуємо, Володимире Михайловичу. Відразу у перших числах наступної сесії ви винесемо ще одну постанову про приміщення для закладів культури.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, у зв’язку з тим, щоб ми обговорювали це питання, воно, очевидно, набирати буде резонансу, і поки ми будемо опрацьовувати наступну постанову, то, я думаю, заберуть те, що залишилося.

У зв’язку з цим ми зараз, щоб знайти консенсус, отут у президії підпрацювали проект постанови. Дозвольте я вам її зачитаю. Якщо будуть зауваження, то ви скажете.

Проект постанови Верховної Ради України про запровадження мораторію про виселення редакції друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження.

Зважаючи на те, що сьогодні у місті Києві та інших регіонах України відбувається виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження з приміщень, які вони займали на законних підставах упродовж десятків років, та з метою розвитку вітчизняної книговидавничої справи, створення сприятливих умов для друкованих засобів масової інформації, закладів культури, суб’єктів господарювання, що спеціалізуються на виданні, виготовленні та розповсюдженні книговидавничої продукції Верховна Рада постановляє.

Перше. Органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування тимчасово до схвалення відповідного закону припинити прийняття рішень та призупинити виконання уже прийнятих рішень про виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження з орендованих приміщень державної та комунальної власності.

Друге. Кабінету Міністрів України затвердити нормативи мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами в кожній адміністративно-територіальній одиниці.

Третє. Кабінету Міністрів України розробити порядок розміщення книжкових магазинів у будівлях державної власності та встановлення пільгових саков орендної плати за наймання у цих будівлях площ, які використовуватимуться для продажу книговидавничої продукції.

І наступний – це вже четвертий пункт. Кабінету Міністрів України невідкладно розробити проект Закону щодо заборони відселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження з орендованих ними приміщень державної та комунальної власності.

І п’яте. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Нема застережень? Зараз тоді я поставлю за основу, а тоді пропозицію. Прошу уваги. Я ставлю на голосування за прийняття за основу проект Постанови Верховної Ради України, реєстраційний номер 3617 про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження. Прошу голосувати.

11:57:40

За-424

За основу ми прийняли.

Олесь Доній, будь ласка. Одну хвилиночку, Олесь Доній зараз вже має слово.

11:57:47

ДОНІЙ О.С.

Добрий день. Маленька пропозиція. З огляду на скандальну ситуацію з виселення дитячої бібліотеки в місті Полтава, є пропозиція у перелік, окрім книгарень, видавництв, додати ще слово ”бібліотек”, якщо це можливо. Бажано бібліотек зазначити окремо, просто додати слово.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Катеринчук, будь ласка.

11:58:15

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Шановні колеги, на мою думку, ми прийняли цілком зважену постанову. Відносно бібліотек, то вони відносяться до закладів культури, і я думаю, що ми можемо це виписати або в окремій постанові, яку пропонує зробити Яворівський, або все ж таки вони враховані тут.

І ще хотів би сказати, що кожен з нас може сьогодні дати тисячу прикладів звернень від представників засобів масової інформації, книгарні про рейдерські атаки на їх приміщення.

Ви знаєте, що у нас існує сторічне видання – журнал „Україна”, який сьогодні так само виселяється ДУСею з свого приміщення через суди, через інші провокаційні дії. Я хотів би, щоб ми сьогоднішньою постановою тільки почали цю розмову, а завершили її обов'язково відповідним законом.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Ляшко, мікрофон, будь ласка.

11:59:15

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні колеги, я вас прошу звернути увагу на таку обставину. От ми в проекті постанови передбачаємо заборону виселення із орендованих (наголошую на цьому слові) приміщень. А наприклад, договір оренди закінчився 31 грудня 2008 року. І ті, хто хоче виселити видавництво чи редакцію друкованого ЗМІ, вони не укладають новий договір оренди і формально станом на 16 січня – день прийняття постанови – це приміщення не орендоване.

Тому я пропоную, що, можливо, є сенс замінити слово „орендованих” на „займаних друкованими ЗМІ – видавництвами, книгарнями – приміщень”. Бо міська влада з метою виселити не укладає договору оренди, який був минулого року. На новий рік не укладає. Як бути в цьому випадку? Тоді виходить, що не підпадають під дію цієї постанови. Я прошу звернути на це увагу і, можливо, доручити юридичному управлінню доопрацювати з урахуванням оцього мого…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Юрій Ключковський.

12:00:27

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. Дякую.

Юрій Ключковський, "Наша Україна".

Я прошу звернути увагу, що те, що пропонує колега Ляшко, може бути записано, але воно не врятує в описуваній ситуації, оскільки суд буде користуватися законом, а не постановою Верховної Ради. Однак, тим не менше, проблема договорів оренди існує. І тому я пропоную в першому пункті після слів „до схвалення відповідного закону” дописати „не допускати практики розриву чи припинення договорів оренди та припинити прийняття рішень і так дальше”. Отже, доповнити таким текстом: „Не допускати практики розриву чи припинення договорів оренди”.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Попеску. І зараз, шановні колеги, ми будемо приймати остаточне рішення.

12:01:19

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую. Попеску, фракція Партії регіонів.

Я б хотів запропонувати – це не для стенограми, - щоб до того, що наш колега Ключковський запропонував, і це, дійсно, стосується оренди, бо є випадки, коли закінчується оренда, а потім, дійсно, не підписують нові контракти, передбачити, як було передбачено в свій час в проектах бюджетів, що в разі закінчення договору оренди пріоритетне право на конкурсних умовах має той орендодавець, який виконував чесно всі свої умови оренди. Якщо так подумати, тоді проблема вирішується. Якщо – ні, ніхто не заставить заключати по-новому договори про оренду. І ці організації і ці установи будуть все рівно викинуті за рішенням суду. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиції прозвучали такого ґатунку: додати „бібліотек”. Зрозуміло, що це є заклади культури. Правда, у нас в органах влади не знають, що таке культура. Тому давайте допишемо слово „бібліотек” – я не бачу нічого страшного, тим більше у Полтаві там йде величезний скандал щодо історичної пам’ятки. Якщо ви не заперечуєте, то я ставлю цю пропозицію на голосування: додати до переліку слово „бібліотек”. Прошу проголосувати.

12:02:56

За-401

Рішення прийнято.

Олег Ляшко запропонував додати замість слова „орендованих” – „займаних”. Логіка тут є, бо багато приходять формально, термін закінчився – і вилучайте. Давайте напишемо: „займаних приміщень на правах оренди”.

Я цю пропозицію ставлю на голосування. Відмініть. Будь ласка, Шевченко, мікрофон. Ви бачите, яке питання складне виявилося і болюче.

12:03:28

ШЕВЧЕНКО А.В.

Колеги, я підтримую саму ідею. Але якщо ми залишаємо слово „займаних”, це означає, що ми можемо породити хвилю самозахоплень, коли просто заходять люди, займають приміщення, в якому вони ніколи не були і вони муситимуть там залишатися. Давайте подумаємо над формулюванням, Олег, ідея сама мені подобається. Просто треба краще стилістичне, юридично грамотне формулювання.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, юристи запропонували… Прошу уваги. Замість „орендованих”, зафіксувати „займаних на законних підставах”. Я ставлю на голосування цю поправку, прошу проголосувати.

12:04:18

За-390

Ще одна пропозиція, шановні колеги, за – 390, рішення прийнято щодо цієї поправки.

Ще одна поправка, колега Попеску пропонує, зафіксувати, що пріоритетне право на продовження оренди мають ті, хто орендував ці приміщення до закінчення оренди. Бо цілком очевидно, що формальна зачіпка полягає в тому, що оренда закінчилась і розмови жодної немає.

Тому прохання, пропозиція така, додати, що „пріоритетне право на продовження оренди залишається за тими, хто орендував ці приміщення культурного призначення…” ну, ми зафіксуємо ідею „до цього”. Нема заперечень? Є заперечення, то давайте зафіксуємо тоді зараз більш точно.

Ну, зараз йдемо до вашої поправки ще. Юрій Ключковський, ввімкніть мікрофон, оприлюдніть, може зараз ми знайдемо сп…. позицію.

12:05:30

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.

Я пропонував в першому пункті, після слів: до схвалення відповідного закону, доповнити такими словами: „не допускати практики розриву, чи припинення договорів оренди”. Те, що говорив колега Попеску, цьому ніяк не суперечить, але і не заміняє.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Не допускати практики розриву …..нання оренди, право… Давайте таким чином зафіксуємо. Будь ласка, Ярослав Сухий , пропозиція з цього приводу.

12:06:13

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, я прошу вас всіх згадати, ми вранці беремо пресу в підприємствах по розповсюдженню преси. Вони перебувають зараз в місті Києві під шалених тиском рейдерів, тому що розташовані, на превеликий жаль, в дуже лакомих місцях – в центрі міста, на переходах, там, де потоки людей йдуть.

Я пропоную, Володимире Михайловичу, з голосу, але записати вперед постанови шановного колеги Яворівського, „підприємства по розповсюдженню преси”, розповсюдити мораторій і на підприємства по розповсюдженню преси. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ми ж не зможемо все зараз осягнути. Давайте приймемо хоч один документ. (Ш у м у з а л і)

Правильно. Адам Мартинюк.

12:07:02

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановні колеги, я пропоную зупинитися. Ми зараз можемо заговорити дуже хорошу постанову. Все одно ми всіх проблем не вирішимо.

Тому, Володимир Михайлович, я пропоную ставити на голосування про прийняття постанови в цілому, а всі решта ідей, які будуть виникати, ми обов’язково врахуємо в законах, тому що наша постанова – це тільки політична заява, а треба це узаконити. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну…

Олег Зарубінський з цього приводу? І зараз будемо, проголосуємо ще поправки і проголосуємо в цілому як закон.

12:07:45

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Володимир Михайлович.

Шановні колеги, от Адам Мартинюк зараз абсолютно правильно сказав: от дивіться, ми доводимо ситуацію до абсурду. Була гарна ідея. Володимир Михайлович зачитав той варіант, який в себе включав вже і бібліотеки, і засоби масової інформації. Зараз ми будемо відточувати цю юридичну техніку і дійде до того, що буде розбалансований законопроект.

І взагалі, якщо ви хочете включити що завгодно, то треба приймати закон, а не постанову. Якщо ми зараз будемо продовжувати, ми нічого не приймемо. Я пропоную вже голосувати.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, справа у тому, що ми цю постанову, по суті справи, і давайте відверто про це скажемо, робимо з коліс, щоб знайти компроміс у нас, і щоб ми продемонстрували волю Верховної Ради, нам треба, мабуть, всі поправки роздивилися і прийняти принципове рішення.

Тому пропонується зараз таку поправку, я думаю, вже досить поправок, яку Юрій Ключковський вніс, і поєднати з поправкою колеги Попеску. „Не допускати безпідставно, - у перший пункт додати, - не допускати безпідставної практики розриву чи припинення оренди. Пріоритетне право на продовження оренди мають орендодавці, нинішні орендодавці”. Я ставлю на голосування цю поправку. Прошу проголосувати.

Що, що? Зніміть. Орендарі, да. Вибачте, орендарі. Ну, зарапортувався уже. Вибачте, орендарі, да. Голосуємо.

12:09:30

За – 398

Рішення прийнято.

Шановні колеги, з урахуванням проголосованих поправок нема ні в кого наполягання? У В’ячеслава Коваля ще є.

12:09:41

КОВАЛЬ В.С.

Володимире Михайловичу, шановні колеги, ми приймаємо постанову яка дійсно потрібна тим галузям нашого життя. Але ми, Володимире Михайловичу, чи даємо ми доручення Комітету з питань культури розглянути проблеми культурних закладі, закладів культури, бо є ще оркестри, є симфонічний оркестр, є врешті-решт київська „Камерата”, яка має колосальні проблеми з орендою зараз. Тому, якщо з урахуванням того, що Комітет з питань культури розгляне цю проблему на засіданні на наступному тижні і винесе чи проект постанови, чи проект закону, цю постанову можна приймати вже без доповнень і змін. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, В’ячеслав Коваль має рацію, але це буде рівнозначно тому, що нам треба говорити, що риба плаває у воді. Комітет зобов’язаний розглядати відповідні питання, вносити відповідні пропозиції, тому я просив би не наполягати на голосуванні цієї поправки, бо це буде означати, що ми ще раз нагадуємо, що необхідно виконувати ті повноваження, які належить до відання кожного комітету. Але протокольно ми давайте погодимося, що треба таке доручення внести, щоб комітети відповідні і в першу чергу комітет, який є ініціатором цієї постанови, щоб вони опрацювали пропозиції до відповідного законодавства, і щоб ми ввели в річище закону. А зараз ми повинні поставити заслін, хоча би тимчасово.

Що стосується пропозицій Ярослава Михайловича, я просив би не наполягати, бо у нас виходить конфлікт сьогодні між засобами масової інформації і інституціями, які їх розповсюджують. І тому ми зараз в цю постанову внесемо конфлікт. Розумієте? Я просив би її зняти, вона потребує іншого регулювання.

З урахуванням прийнятих поправок я ставлю на голосування про схвалення проекту Постанови Верховної Ради України (реєстраційний номер 3617) про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження для прийняття в цілому як постанови. Прошу голосувати.

12:12:19

За-414

Постанову прийнято.

Шановні колеги! Оголошується перерва до 12 годин 43 хвилин.

Керівникам фракцій, а також міністра соціальної політики та праці я прошу зібратися в кабінеті Голови.

 

Оригинальный текст стенограммы заседания на сайте Верховной Рады.


 

Orange Киевский сайт о кактусах и кактусистах
 
Designed by Sergey Khomenko © 2006
При использовании материалов сайта обратная ссылка на www.arsenalclub.org обязательна!