Положення

про V - Всеукраїнський фестиваль авторської пісні

(м. Київ, 2004 р.)

1.      Загальні положення

1.1     Мета і завдання Фестивалю

Становлення громадянського суспільства в Україні потребує активізації культурних, інтелектуальних, творчих сил громадян, особливо молоді. Одним з найефективніших засобів цього є авторська пісня – жанр, який поєднує в собі традиції та пошук нового, музику та поезію, ліризм, патріотизм та громадянську позицію, найдемократичніші умови для початківців будь-якого віку та високу майстерність у своїх кращих зразках.

Метою Всеукраїнського фестивалю авторської пісні (далі – Фестиваль) є затвердження в суспільстві високих духовних засад, гуманістичних цінностей, збереження та розвиток культурних та мистецьких традицій, стимулювання сучасних форм народної творчості за допомогою авторської пісні та співаної поезії.

Головними завданнями Фестивалю є:

¾    патріотичне виховання молодих людей через духовну співану поезію, поетичну українську культурну спадщину на якій базується авторська пісня;

¾    знайомство широкого кола киян з найкращими зразками авторської пісні та співаної поезії України та ближнього зарубіжжя;

¾    організація контактів та творчого обміну авторів, виконавців, організаторів клубів та театрів авторської пісні різних регіонів України;

¾    пошук нових форм та можливостей поглиблення змістовності авторської пісні через співдружність театру та авторської пісні;

¾    виявлення та творче навчання нових цікавих авторів та виконавців авторської пісні та співаної поезії.

1.2     Організація та проведення Фестивалю

Фестиваль проводиться за ініціативою Фонду сприяння розвитку мистецтв.

Організаційну, спонсорську та творчу допомогу Фестивалю надають Фонд сприяння розвитку мистецтв, Міжнародний благодійний фонд (МБФ) “Ветерани-Молодь-Майбутнє”, міністерства та відомства України (Доручення Прем’єр-Міністра України від 30.10.2003 р. № 6058), Всеукраїнська спілка молодіжних громадських організацій УСМО, Українське молодіжне агентство, клуби та творчі об¢єднання авторської пісні м.Києва та України.

Інформаційну підтримку Фестивалю здійснюють Національна телерадіокомпанія України, УТ-1, УР-1, “РадіоРокс України”, газети “Київ сьогодні”, “Студентська газета”, ТОВ “Радолта”, Інтернет-сайти, зокрема www.radioportal.ru/uma .

Безпосередню організацію Фестивалю та функціювання його загальних служб здійснює Оргкомітет (голова – виконавчий директор МБФ “Ветерани-Молодь-Майбутнє” О.Хуснутдінов), організацію творчої частини – Журі (голова – автор і виконавець І.Жук).

Склад Журі формується Оргкомітетом з запрошенням відомих авторів-виконавців пісень з залученням представників Оргкомітету.

Фестиваль проводиться в м.Києві _______________ листопада 2004 р. Місця та час проведення фестивальних заходів визначаються Оргкомітетом.

1.3     Програма Фестивалю

Програма Фестивалю включає:

-         Дні театрів авторської пісні;

-         конкурс авторської пісні та співаної поезії;

-         концертні заходи.

1.4     Учасники Фестивалю

Безпосередню участь у Фестивалі беруть:

-         члени Оргкомітету та Журі;

-         запрошені Оргкомітетом та Журі майстри творчих майстерень – відомі київські автори та виконавці пісень, майстри поезії;

-         запрошені Оргкомітетом та Журі гості – відомі майстри авторської пісні України та зарубіжжя;

-         запрошені Оргкомітетом учасники Днів театрів авторської пісні;

-         учасники конкурсу та позаконкурсні учасники з Києва та всіх регіонів України.

Одним з найголовніших учасників Фестивалю є глядач. На всі концертні заходи Фестивалю, конкурсу, Днів театрів авторської пісні запрошуються глядачі Києва та Київщини, гості Києва, які небайдужі до авторської пісні та співаної поезії або які хочуть відкрити їх для себе. Глядацькі думки будуть враховані в обговореннях, при підведенні підсумків конкурсу та при плануванні концертів за підсумками Фестивалю.

2. Дні театрів авторської пісні

2.1 Дні театрів авторської пісні в Україні проводяться вперше. Їх головною метою є пошук нових форм та можливостей поглиблення змісту через співдружність театру та авторської пісні, пошук відповідей на болючі питання сьогодення шляхом звернення до культурно-історичного досвіду нашої Батьківщини, знайомство широкого кола киян з найкращими результатами цих пошуків, організація контактів та творчого обміну театрів авторської пісні України.

2.2 Дні театрів авторської пісні проводяться в рамках V–Всеукраїнського  фестивалю авторської пісні _____________ листопада 2004 р. Орієнтовний час проведення вистав та їх обговорення – з 19.00 до 22.30, місце проведення (театрально-концертний зал) визначається Оргкомітетом. Оргкомітет залишає за собою право в рамках вказаного проміжку часу планувати по 2 вистави різних театрів, в одному відділенні кожна.

2.3 Для участі в Днях театрів авторської пісні запрошуються творчі колективи:

-         народний театр поетичної пісні Олени Алексєєвої (м.Запоріжжя);

-         камерний театр поетичної пісні “Шансон” (м.Суми);

-         театр мономистецтв “Кут” Володимира Смотрителя (м.Хмельницький);

-         експериментальний театр авторської пісні “ЕТАП” (м.Київ).

2.4 Кожному запрошеному творчому колективу пропонується показати одну виставу тривалістю від 50 до 100 хвилин (без перерви). Технічні засоби звукопідсилення, звучання фонограм та освітлення надаються Оргкомітетом, інший необхідний реквізит забезпечують самі творчі колективи. Для своєчасної підготовки програми вистав та технічних засобів творчі колективи мають до 31 жовтня 2004 р. подати до Оргкомітету заявки із вказанням назви, автору, тривалості вистави та переліку необхідних технічних засобів.

2.5 Після завершення вистав відбудеться їх обговорення за участю членів Журі, глядачів, учасників інших творчих колективів. За результатами обговорень Оргкомітет пропонуватиме творчим колективам представити фрагменти з вистав на Заключному концерті Фестивалю, а також прийняти учасникам творчих колективів участь у роботі творчих майстерень конкурсу авторської пісні та співаної поезії.

2.6 Оргкомітет забезпечує іногородніх учасників Днів театрів авторської пісні (попередньо – до 5 осіб з м.Запоріжжя, до 3 осіб з м.Суми, до 2 осіб з м.Хмельницький) проживанням на весь термін Фестивалю, а також компенсує витрати на проїзд.

3.      Конкурс авторської пісні та співаної поезії

3.1    Метою конкурсу є виявлення та творче навчання нових цікавих авторів та виконавців авторської пісні та співаної поезії, а також організація контактів та творчого обміну авторів, виконавців, організаторів клубів авторської пісні різних регіонів України.

3.2    Конкурс авторської пісні та співаної поезії проводиться в рамках V–Всеукраїнського  фестивалю авторської пісні ____________ листопада 2004 р. Розміщення учасників, робота творчих майстерень, концерт-відкриття та конкурсний концерт відбудуться у приміщенні Національного еколого-натуралістичного Центру за адресою: м.Київ, вул. Вишгородська,19. Місце проведення Заключного концерту визначається Оргкомітетом.

3.3    До участі в конкурсі запрошуються автори та виконавці авторської пісні та співаної поезії мовами народів України віком до 35 років. Музичний супровід – акустична гітара, аналогічний акустичний струнний інструмент (кобза, бандура, мандоліна тощо), для ансамблів допускаються інші музичні інструменти (крім електронних та фонограм).

3.4    Заявки на участь в конкурсі подаються в Оргкомітет до 15 листопада 2004 р.:

¾      для киян – через участь у відбірковому прослуховуванню в клубах авторської пісні “Арсенал” (вул.Московська 3, щопонеділка та щоп¢ятниці з 19.00), “Дім” (вул. Ш.Руставелі, 19, щоп¢ятниці з 19.30) та у Фонді “Ветерани-Молодь-Майбутнє” (вул. Димитрова, 5А, щовівторка з 18.00);

¾      для іногородніх - електронною поштою (usmo@bk.ru) на адресу Оргкомітету, з додаванням текстів пісень із вказанням авторів текстів та музики, а також, при можливості, рекомендацій місцевого клубу авторської пісні. В зв’язку з обмеженістю місць для проживання іногородніх учасників пріоритет у забезпеченні проживанням Оргкомітет надаватиме тим, хто матиме рекомендації від клубів або відомих авторів України.

 За результатами розгляду заявок Оргкомітет до 15 листопада 2004 р. підтверджує участь пошукувачів у конкурсі та оформляє посвідчення учасників конкурсу.

 За попереднім погодженням з Оргкомітетом, допускається подання заявок на участь у Фестивалі представників регіональних клубів авторської пісні. На підставі цих заявок в обсязі зарезервованих місць для проживання Оргкомітет до 15 листопада 2004 р. підтверджує участь у Фестивалі представників місцевих клубів та оформляє посвідчення позаконкурсних учасників.

3.5    Реєстрація учасників конкурсу та позаконкурсних учасників проводиться _____________ листопада з 9.00 до 17.00 у приміщенні приміщенні Національного еколого-натуралістичного Центру. Підставою для реєстрації є наявність посвідчення учасника, паспорт або інші документи, що посвідчують особу.

3.6    Під час проведення конкурсу оцінюються:

¾    авторська майстерність;

¾    поетична, музична, виконавча майстерність;

¾    майстерність дуетів та ансамблів;

¾    за окремою позицією – патріотична та громадянська спрямованість пісень.

Остаточно номінації уточнюються на засіданні Журі за підсумками конкурсу.

3.7    Серед зареєстрованих учасників конкурс проводиться у два етапи. На першому учасники обовязково проходять творчі майстерні, які водночас здійснюють функцію попереднього відбору. За результатами роботи творчих майстерень формується програма конкурсного концерту, який є другим етапом конкурсу.

3.8    Ведучими творчих майстерень є майстри творчих майстерень, члени Журі, гості; в них можуть брати участь запрошені Оргкомітетом члени творчих колективів театрів авторської пісні. Кожну майстерню ведуть 2-4 ведучих. Учасник конкурсу подає на прослуховування та обговорення майстернею 3 пісні (вірші), додаючи тексти із вказанням авторів, а для пісень – також авторів музики. Ведучі майстерень можуть запропонувати учаснику представити і більше творів, тому доцільно мати при собі додаткові тексти. Метою обговорення є аналіз сильних та слабких сторін поданих до розгляду творів та їх виконання, допомога учаснику у якнайкращому поданні творів в конкурсному концерті. Засідання майстерень є відкритими, в обговоренні за запрошенням ведучих можуть брати участь інші присутні, а учасник заохочується до захисту своїх творів.

 Учасникам дозволяється, а у випадку їх непогодження з думкою ведучих – рекомендується, проходження більш ніж однієї майстерні. При цьому переважне право черги на проходження майстерні мають учасники, що проходять прослуховування вперше. В останні півгодини роботи окремий пріоритет мають учасники, яким ведучі призначили прослуховування повторно після самостійного усунення недоліків.

 За результатами прослуховування ведучі рекомендують учаснику, який твір винести на конкурсний концерт у випадку його проходження до другого етапу. Остаточно програма конкурсного концерту, тобто кількість і склад учасників, що пройшли до другого етапу, та назви виконуваних творів, визначаються за підсумками роботи всіх майстерень на загальній нараді ведучих.

3.9    За підсумками конкурсного концерту попередньо – на відкритому (за участю майстрів творчих майстерень та гостей), остаточно – на закритому засіданні Журі уточнюються номінації конкурсу, їх переможці (лауреати) та дипломанти.

3.10 Лауреати конкурсу разом з членами Журі, гостями та запрошеними Оргкомітетом представниками театрально-пісенних колективів беруть участь в Заключному концерті Фестивалю, де також відбувається нагородження лауреатів та дипломантів.

3.11 Під час роботи творчих майстерень позаконкурсні учасники запрошуються до семінару організаторів клубів авторської пісні.

3.12. Орієнтовна програма конкурсу авторської пісні V-Всеукраїнського  фестивалю:

__________.11.04

9.00-17.00 Реєстрація та поселення учасників

14.00-18.00 Робота творчих майстерень

19.00-22.00 Концерт-відкриття: І відділення – виступи членів Журі та гостей

 ІІ відділення – виступи майстрів творчих майстерень

___________.11.04

9.00-17.00 Реєстрація та поселення учасників

10.00-13.00 Робота творчих майстерень

14.00-18.00 Робота творчих майстерень

15.00-19.00 Концертні виступи представників міст України та лауреатів минулих років

 18.00-19.00 Підведення підсумків творчих майстерень та формування програми конкурсного  концерту

20.00-24.00 Конкурсний концерт

______________.11.04

16.00-19.00 Заключний концерт Фестивалю

3.13 Оргкомітет забезпечує всіх зареєстрованих учасників конкурсу та позаконкурсних учасників проживанням з 9.00 _____.11.04 до 12.00 ________.11.04, а також можливістю при реєстрації замовити за власний кошт харчування в їдальні Національного еколого-натуралістичного Центру (приблизною вартістю до 15 грн. на день (триразово), або окремо – дво- чи одноразове).

3.12 . Оргкомітет забезпечує членів Журі, майстрів творчих майстерень, запрошених гостей фестивалю, а також учасників колективів театрів авторської пісні, що беруть участь в роботі творчих майстерень, проживання та триразово харчування (від обіду 19.11.04 до сніданку ____________.11.04).

4.      Концертні заходи Фестивалю

4.1     Концертна програма Фестивалю складається з:

¾    концертів, що входять до програми конкурсу авторської пісні та співаної поезії;

¾    пісенних спектаклів, що входять до програми Днів театрів авторської пісні;

¾    інших концертних заходів, в тому числі концертів-презентацій аудіодисків Всеукраїнського героїко-патріотичного фестивалю “Ветерани-молодь-майбутнє” та “Київ – батьківщина ніжна”, виданих МБФ “Ветерани-Молодь-Майбутнє” та Українським молодіжним агентством, що провадимуться в середніх та вищіх учбових закладах, а також санаторіях ветеранів Збройних сил України в м.Києві.

4.2    Вхід глядачів на концертів, що входять до програми конкурсу авторської пісні та співаної поезії, а також на концерти-презентації, вільний.

5.      Додаткові умови

5.1    Оргкомітет компенсує запрошеним для участі у Фестивалі гостям витрати на проїзд. Необхідною умовою запрошення Оргкомітетом гостя Фестивалю є його згода на участь в роботі творчих майстерень конкурсу та в концертних заходах Фестивалю.

5.2    Оргкомітет попереджає всіх учасників Фестивалю про необхідність дотримання правил спільного проживання та залишає за собою право в разі їх порушення (поява у громадських місцях Фестивалю в нетверезому стані, хуліганство, псування майна місця проживання тощо) на виселення учасника з місця проживання, наданого Оргкомітетом та позбавлення його статусу учасника фестивалю.

5.3    МБФ “Ветерани-Молодь-Майбутнє” планує за підсумками Фестивалю видання та некомерційне розповсюдження аудіодисків і організацію благодійних концертів у м.Києві та по Україні.

Контактні адреси та відповідальні особи:

Оргкомітет,  МБФ “Ветерани-Молодь-Майбутнє”,

Київ, вул. Димитрова 5А, тел. 220-73-98, факс: 456-55-48, 531-98-76

e-mail: usmo@bk.ru

www.radioportal.ru/uma

Голова Оргкомітету – Хуснутдінов Олег Якович

Голова Журі – Жук Ігор Теодорович

Клуб авторської пісні “Арсенал”, м. Київ, вул. Московська, 3

Клуб авторської пісні “Дім”, м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 19

Фонд сприяння розвитку мистецтв, м. Київ, вул. Фролівська, 1